DODAJ

AIR France uruchomi nowe połączenie lotnicze Wrocław-Paryż

Komunikacja publiczna / Wrocław
AIR France uruchomi nowe
Orzech
2018-01-10 22:35:41
Narodowe linie lotnicze z Francji – Air France ogłosiły, że od rozkładu letniego, od dnia 26 maja 2018 roku uruchamiają nowe bezpośrednie połączenie z Polską na trasie Paryż-Wrocław. Loty będą odbywać się codziennie, przez 7 dni w tygodniu. Samoloty wylądują na głównym paryskim lotnisku. Codziennie odbywać się będzie jeden lot na tej trasie.

Po inauguracji nowego lotu Air France na trasie Wrocław-Paryż oferta Grupy Air France KLM z Polski będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z i do Polski w ciągu ostatnich trzech lat.

Co warte podkreślenia, francuski przewoźnik zabierze podróżnych na główne lotnisko w Paryżu im. Charles de Gaulle'a. Samolot będzie startował z lotniska w Paryżu o godzinie 9.45, aby wylądować na wrocławskim lotnisku o godzinie 11.40. Wylot z Wrocławia będzie się odbywał o godzinie 12.15, a przylot do stolicy Francji nastąpi o godzinie 14.10.
 
Nowa trasa będzie obsługiwana przez linię-córkę Air France HOP!, należącą do grupy Air France KLM, maszyną Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i ośmioma w klasie biznes. Bilety wkrótce będzie można rezerwować (na podróże realizowane po 26 maja). 
 
Przypomnijmy, na razie z Wrocławia do Paryża bezpośrednio lata wyłącznie niskokosztowa irlandzka linia lotnicza Ryananir, ale na podparyskie lotnisko Beauvais (miejscowość położona 84 km od centrum miasta).