Znakomity styczeń dla wrocławskiego Portu Lotniczego

Znakomity styczeń dla wrocławskiego Portu Lotniczego

REKLAMA
Wrocławskie lotnisko rozpoczęło bardzo dobrze nowy 2018 rok. Liczba obsłużonych zwiększyła się o ponad 10 proc. w porównaniu do stycznia 2017 roku. W styczniu 2018 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie 201 248 pasażerów. 
Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o blisko 27 proc. więcej niż przed rokiem. To głównie zasługa nowych połączeń uruchomionych w 2017 roku, m.in. do: Agadiru, Palermo, Neapolu, Lizbony, Reykjaviku czy Lwowa.
Wzrosty zanotowano w najważniejszych segmentach ruchu lotniczego. Bardzo dużą popularnością cieszyły się połączenia niskokosztowe z Wrocławia na południe Europy: loty do Teneryfy (samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 92,5 proc.), Lizbony i Malagi (w przypadku, których średnie wypełnienie wyniosło 88 proc.).
Wielką popularnością cieszy się również połączenie do Kijowa (91,8 proc. obłożenia), z którego korzystają głownie pracujący i studiujący na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Ukraińcy, ale także pasażerowie podróżujący w celach biznesowych i turystycznych. 
Nadal nie słabnie zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie. Na czele najpopularniejszych kierunków znajdują się Cork, Dublin, Doncaster, East Midlands z 89-procentowym wypełnieniem.
Wśród połączeń w tzw. międzynarodowym ruchu sieciowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 28 663 pasażerów. To głównie połączenia do największych portów przesiadkowych w Europie (tzw. "hubów przesiadkowych"). Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także nowość z sezonu zimowego – szwajcarski Zurych obsługiwany przez linię SWISS.
W 2018 roku dojdzie kolejne nowe, strategiczne połączenie – w maju w Porcie Lotniczym Wrocław zadebiutują francuskie linie Air France, co nie pozostanie bez wpływu na te wyniki. 
W styczniu podróżni chętnie korzystali także z ofert biur podróży – było ich blisko 7 tys. To aż o 151 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA