DODAJ

Amerykański koncern Infor zatrudni więcej pracowników

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-10-13 18:50:43
Światowy dostawca aplikacji biznesowych, który ma ok. trzech miliardów przychodów rocznie i 90 tys. klientów na całym świecie, amerykański Infor właśnie otworzył biuro we wrocławskim Center of Excellence, przy ul. Oławskiej  w biurowcu Quantum Oławska.

Negocjacje z Inforem rozpoczęliśmy w 2015 roku. W kwietniu 2016 r. firma oficjalnie poinformowała o swojej inwestycji we Wrocławiu. Infor umacnia pozycję naszego miasta jako lidera Europy Środkowowschodniej w branży IT – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA i dodaje, że Wrocław ma obecnie najwięcej w Polsce inwestorów z branży informatycznej  na portalu miejskim wroclaw.pl

Aktualnie Infor zatrudnia we Wrocławiu 170 osób. Do końca 2016 roku zatrudnienie we wrocławskim centrum ma wzrosnąć o kolejnych 40 osób. To o 20 proc. więcej niż planowano na ten rok. Według planów inwestora, w 2018 roku Infor ma zatrudniać we Wrocławiu minimum 500 pracowników.

Infor poszukuje nowych pracowników

Poszukiwani przez amerykański Infor są przede wszystkim pracownicy na stanowiska związane z rozwojem oprogramowania i z obsługą przedsiębiorców oraz pracownicy księgowości.

Obok programistów Infor poszukuje pracowników z wykształceniem ekonomicznym czy finansowym, z doświadczeniem w biznesie, znających języki obce.