DODAJ

Amerykański koncern PPG Industries rozbuduje swoje centrum IT

Wrocław
Źródło: pixabay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2016-11-26 22:58:46
Amerykański, globalny koncern PPG Industries stawia na swój rozwój we Wrocławiu. PPG Industries to globalna korporacja, światowy lider w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych.

Firma powstała w 1883 roku w stanie Pensylwania w USA i do dziś w stolicy tego stanu, Pittsburghu, ma swoją główną siedzibę. Obecnie zatrudnia ponad 42 tys. pracowników na całym świecie (ponad 1700 w Polsce) oraz posiada ponad 150 zakładów produkcyjnych w 52 krajach, na sześciu kontynentach. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i rokrocznie znajduje się na liście 500 największych firm na świecie, publikowanej na łamach magazynu Fortune.

W najbliższym czasie firma planuje rozbudować we Wrocławiu dział IT, zajmujący się infrastrukturą informatyczną i aplikacjami biznesowymi.

PPG Industries podpisało właśnie list intencyjny o współpracy z wrocławskim Uniwersytetem Ekonomicznym. Podpisane porozumienie będzie dotyczyło wymiany doświadczeń, prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych, umożliwienia studentom realizacji prac dyplomowych oraz pracownikom naukowym realizacji prac badawczych, uruchomienia i przeprowadzenia praktyk i staży dla studentów, wspierania rozwoju zawodowego studentów i absolwentów (prowadzenie szkoleń, warsztatów). Podpisanie wspólnego listu intencyjnego jest wynikiem dotychczasowej współpracy Katedry Systemów Informacyjnych z PPG Industries.

PPG Industries to właściciel dawnej wrocławskiej fabryki farb i lakierów Polifarb Wrocław (późniejszy Dekoral Wrocław przy ulicy Kwidzyńskiej). Amerykański koncern PPG Industries mocno inwestuje we wrocławską fabrykę, w jej stały rozwój, a także w rozbudowę działu IT, gdzie w ciągu najbliższych miesięcy pracę znajdzie kilkudziesięciu nowych pracowników.