DODAJ

Wrocław: Apartamenty Halo – na terenie dawnej piekarni powstają mieszkania [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Apartamenty Halo –
Mariusz Bartodziej
2018-03-22 08:39:46
Tęczowa Business Park Sp. z o.o. Sp. k. odrestauruje i nadbuduje budynek dawnej piekarni i postawi obok drugi obiekt mieszkalny. Przy ulicy Tęczowej 29a-31a znajdzie się w przyszłym roku 131 apartamentów oraz 13 lokali usługowych.

Spółka Tęczowa Business Park Sp. z o.o. Sp. k. powstała w celu realizacji apartamentowca Halo. Deweloper rozpoczął budowę 28 grudnia i planuje zakończyć ją do 29 listopada 2019 roku. Prawa własności zamierza przenieść do końca czerwca rok później.

Materiały inwestora

Apartamenty z tarasem zewnętrznym

Przy ul. Tęczowej 29a-31a powstaną dwa siedmiokondygnacyjne budynki z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. W ofercie dewelopera znajduje się 131 apartamentów o powierzchni od 25 do 79 mkw. Ceny wahają się od 9,3 tys. do 11,5 tys. zł za mkw.

Strop nad siódmą kondygnacją nadziemną jest przykryty częściowo dachem oraz służy jako taras zewnętrzny dla apartamentów na szóstym piętrze – mówi Monika Marszałek z Tęczowa Business Park.

Materiały inwestora


Mieszkańcy będą mogli korzystać z 13 lokali usługowych, dwóch wind w każdym z obiektów, komórek lokatorskich oraz 150 miejsc parkingowych w podziemnych garażach.

Z myślą o nieodległej przyszłości, każde miejsce postojowe będzie przygotowane pod montaż instalacji dla stacji do ładowania samochodów elektrycznych – wyjaśnia Monika Marszałek.

Materiały inwestora


Odtworzenie elewacji sprzed dwóch wieków

Jak ocenia deweloper, zlokalizowanie osiedla w drugiej linii zabudowy nada mu kameralnego charakteru. Zwraca również uwagę na elewacje obu budynków, powstających jednocześnie. Projekt inwestycji przygotowała pracownia Gołąbek Daleczko Architekci.

Będą wyłożone nowoczesnymi płytami systemowymi typu Equitone oraz panelami świetlnymi tworzącymi iluminację po zmroku. Dodatkowo budynek B będzie posiadać w pełni odtworzoną klinkierową elewację frontową dawnej piekarni z około 1850 roku oraz hol wejściowy z recepcją – tłumaczy Monika Marszałek.

Materiały inwestora


Materiały inwestora

Zieleń, plac zabaw i przebudowa dróg

Deweloper wybuduje na terenie inwestycji ciągi pieszo-jezdne z granitowych płyt i kostek oraz żwirowe ścieżki utwardzane geokratą. Planuje także utworzyć niską zieleń na gruncie i stropodachu, a także plac zabaw, latarnie, ławki oraz kosze na śmieci.

Odcinek drogi od wjazdu na inwestycję do skrzyżowania ulic Tęczowej z Prostą zostanie poddany przebudowie, podobnie jak samo przejście dla pieszych i chodnik od północnej strony północnej Tęczowej na wspomnianym powyżej odcinku. Projekt uwzględnia również wprowadzenie wyspy azylowej ułatwiającej ruch pieszych oraz oświetlenie przejścia dla nich – zapowiada Monika Marszałek z Tęczowa Business Park.

Materiały inwestora

Przedmieście Świdnickie się zmienia

Apartamenty przy ul. Tęczowej to tylko jedna z kilku inwestycji planowanych na Przedmieściu Świdnickim. Tego typu lokale mają także powstać w zabytkowych kamienicach przy ul. Kołłątaja 23 i 24, których projekt przewiduje dość kontrowersyjną nadbudowę. O tym przedsięwzięciu pisaliśmy na początku marca.

Materiały inwestora


Duże zmiany szykują się przy ulicy Stawowej. Do wyburzeń przy rogu Piłsudskiego przygotowuje się i2 Development S.A., o czym informowaliśmy w styczniu, a nieco dalej Fortem S.A. planuje budowę dużego kompleksu wielofunkcyjnego, o którym także pisaliśmy na początku roku.

AP Szczepaniak