DODAJ

Biurowiec Green Day ma nowego właściciela

Biura / Wrocław
Biurowiec Green Day ma
Orzech
2017-10-12 20:21:37
Jeden z najnowszych i największych wrocławskich biurowców – Green Day ma nowego właściciela. Jest nim Fundusz Triuva, który dokonał wartej 48,5 mln euro transakcji kupując budynek od GLL Real Estate Partners i Investec Bank PLC.

Poprzedni właściciel biurowca Green Day był w jego posiadaniu od marca 2014 roku, a sprzedaż nastąpiła zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Nowy nabywca  niemiecki Fundusz Triuva Kapitalverwaltungsgesellschaft to w rzeczywistości następca IVG Institutional Funds, czyli efekt gruntownych zmian w niemieckiej grupie IVG. Triuva działa na rynku polskim od 2006 roku i jest właścicielem kilkunastu nieruchomości tak w Warszawie jak i w innych miastach Polski.

Green Day to nowoczesny kompleks biurowy klasy A. Usytuowany został w centrum Wrocławia, tuż obok Ostrowa Tumskiego, przy skrzyżowaniu ulic Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego.

Powierzchnia najmu w budynku wynosi prawie 16 tys. mkw. Green Day powstał zgodnie z zasadami "zielonego budownictwa" i jest certyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED.

Cały biurowiec jest w pełni wynajęty przez firmę Credit Suisse. W sumie w budynku pracuje ponad 2 tys. osób. Green Day został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa, a inwestorem była Skanska Property Poland. Budowa obiektu rozpoczęła się w I kwartale 2012 roku.