DODAJ

Wrocław: Blisko granicy Pracz Odrzańskich i Maślic powstanie plac zabaw z siłownią [WIZUALIZACJE]

Sport i rekreacja / Wrocław
Wrocław: Blisko granicy Pracz
Mariusz Bartodziej
2018-03-12 08:32:23
Nowa przestrzeń rekreacyjna znajdzie się u zbiegu ulic Imbirowej i Brodzkiej. Ma być gotowa już na wakacje.

Zarząd Zieleni Miejskiej wyłonił 7 marca wykonawcę zadania: "Plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych przyprowadzających dzieci na plac zabaw". Została nim wrocławska Spółdzielnia Pracy Agrobud, funkcjonująca od 1987 roku. Zaoferowała 179 361,54 zł brutto.

ZZM informował o otwarciu ofert 19 lutego. Zamierzał przeznaczyć na tę inwestycję o 300 zł więcej od propozycji zwycięzcy przetargu. Oferty pozostałych pięciu uczestników postępowania wynosiły od 200 do 218 tys. zł.

Materiały inwestora


Plac zabaw i siłownia

Nawierzchnia placu zabaw przy ul. Imbirowej/Brodzkiej będzie żwirowa, uzupełniona kostką kamienną. Spółdzielnia Pracy Agrobud przygotuje teren pod realizację inwestycji, wytyczy układ przestrzenny, wykona roboty pomiarowe i zdemontuje istniejące urządzenia oraz przeniesie je we wskazaną w projekcie lokalizację. Będą to domek-piaskownica, huśtawka waż, kiwak i karuzela.

Na siłownię terenową złoży się pięć urządzeń. Pierwszym będzie wielofunkcyjny sprzęt do kalisteniki. Kolejne cztery to podwójne urządzenia do ćwiczeń, a wśród nich: krzesło do podnoszenia masy ciała z prasą nożną, wyciąg górny z motylem klasycznym, surfer/wahadło/narciarz wraz z twisterem oraz orbitrek eliptyczny ze stepperem.

Oprócz tego, wykonawca dostarczy i zamontuje jeszcze po cztery kosze na śmieci oraz ławki z oparciem i wybuduje alejki, ścieżki pieszo-żwirowe i dojścia do placów. Do tego wytnie dwa drzewa i przesadzi trzy krzewy liściaste. Na realizację inwestycji ma czas do 29 czerwca.

Materiały inwestora


Nowy plac zabaw także na Maślicach

Nowy teren rekreacyjny powstał również na Maślicach, o czym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Firma Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza miała zrealizować inwestycję do końca maja, za co otrzyma w zamian 258 tys. 55 zł. Jak poinformowali przedstawiciele Wrocławskie Budżetu Obywatelskiego, pierwsze osoby już testowały nowe miejsce do spędzenia wolnego czasu.


Na placu zabaw przy ul. Mrągowskiej znajdą się urządzenie linowe w kształcie piramidy o wysokości 4,5 m i rozpiętości 9,6 m, skałka wspinaczkowa z kolorowymi uchwytami, podwójna huśtawka z siedzeniami dla małych i dużych dzieci oraz druga typu "bocianie gniazdo". Do tego zostaną utworzone ławki: młodzieżowa, parkowa z oparciem oraz bez, kosz na śmieci, tablice informacyjne i pięciostanowiskowy stojak na rowery.

materiały inwestora