DODAJ

Budowa torów na Kozanów dobiega końca. Wkrótce jazdy testowe

Wrocław
Budowa torów na Kozanów
tuWroclaw.com
2012-03-05 17:32:52
Torowisko na Kozanowie, którym na początku kwietnia ma pojechać Tramwaj Plus jest już na ukończeniu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i przygotowania do próbnego przejazdu tramwajów.

Wciąż nie jest pewne, kiedy na nowo wybudowanym torowisku wzdłuż ulicy Pilczyckiej, prowadzącym na osiedle Kozanów i do Stadionu Miejskiego przeprowadzone zostaną jazdy testowe z udziałem tramwajów. Wiadomo tylko, że takie próby będą mogły odbyć się najwcześniej w środę.

- To nie oznacza jednak, że przeprowadzone zostaną właśnie tego dnia, ale chcielibyśmy sprawdzić nowe torowisko w tym tygodniu. Wykonawca cały czas pracuje jednak na budowie i być może testy wykonamy w weekend lub w przyszłym tygodniu - wyjaśnia Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje.


Obecnie robotnicy skupiają się na pracach wykończeniowych na przystankach i chodnikach. Zamontowana jest już cała trakcja, ale jej podłączenie i synchronizacja to skomplikowana operacja - tłumaczą urzędnicy.

To m.in. dlatego próbnych przejazdów tramwajów nie da się zaplanować na konkretny dzień. A dzięki temu będzie można szczegółowo dopasować powstałą infrastrukturę do wymagań wozów komunikacji miejskiej.

Nową trasą pojadą dwie linie Tramwaju Plus o numerach 31 i 32. Obie z ul. Legnickiej skręcą w Milenijną, potem w lewo w Popowicką i dalej wzdłuż ulicy Pilczyckiej pojadą do Kozanowa (32 Plus) oraz na krańcówkę przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (31 Plus). Najprawdopodobniej pasażerowie MPK będą mogli korzystać z tramwajów na tych trasach od kwietnia. Zgodnie z kontraktem firma Ziajka ma zakończyć wszystkie prace w marcu.


Autor: Jarosław Garbacz