DODAJ

Castellum generalnym wykonawcą nowego prywatnego akademika LAS przy ul. Prusa

Hotele / Wrocław
Castellum generalnym wykonawcą nowego
Orzech
2017-10-31 22:28:54
Poznańska firma Probuild powierzyła firmie Castellum z Wrocławia generalne wykonawstwo hotelu akademickiego LaS (Living and Studying) we Wrocławiu przy ul. Prusa 9. 

W ramach inwestycji zostanie zmodernizowany budynek dawnej siedziby Orange Polska, w którym powstanie 100 pokoi oraz jego rozbudowę o nowe skrzydło, w którym znajdzie się następne 100 lokali. 

Przedsięwzięcie szacowane jest na 44 mln zł. Projekt architektoniczny opracował Paweł Szczepaniak z biura AP Szczepaniak z Wrocławia. Zakończenie budowy przewidziane jest na drugą połowę 2018 roku. 

mat. inwestora

Akademik o nazwie LAS (Living and Studying) ma się składać z 3 rodzajów w pełni wyposażonych i umeblowanych mikro apartamentów. W zależności od powierzchni lokalu są one jedno, dwu i czteroosobowe. 

Budynek będzie miał 5 kondygnacji naziemnych, w których będą mieścić się różnego rodzaju mikroapartamenty – jednolokalowe dla maksymalnie 2 osób i dwulokalowe, do zamieszkania przez 4 osoby. Każdy mikroapartament będzie miał indywidualną łazienkę oraz część kuchenną. Ich znaczącym atutem będzie wysoka jakość wykończenia, pełne wyposażenie spełniające podstawowe, codzienne potrzeby i ciekawy, nowoczesny design. W kondygnacji podziemnej znajdą się sprzyjające integracji mieszkańców przestrzenie wspólne – klubokawiarnia, sala kinowa z konsolą do gier, modelarnia oraz pralnia z suszarkami.

mat. inwestora

mat. inwestora

O inwestorze:

Probuild, jako jeden z pionierów na rynku prywatnych akademików w Polce, stworzył dodatkowo spółkę operacyjną, odpowiedzialną za zarządzanie usługami mieszkaniowymi dla studentów i marketing. Będzie ona prowadzić również kolejne planowane obiekty tego typu.
Probuild rozpoczął działalność na rynku nieruchomości w 1993 roku, wcielając w życie pionierskie wizje nowoczesnego miasta. Przez ponad dwadzieścia lat działalności firma uczestniczyła w wielu innowacyjnych projektach, rozwijając zakres świadczonych usług, jednocześnie spełniając się w roli project managera, inwestora zastępczego, inżyniera kontraktu, doradcy inwestycyjnego i samodzielnego inwestora. Najbardziej rozpoznawalne inwestycje to wykreowany wspólnie z międzynarodowym deweloperem Von der Heyden Group projekt zabudowy Placu Andersa w ścisłym centrum Poznania – około 58 000 mkw. powierzchni wynajmowalnej zapewniającej około 7 000 miejsc pracy – oraz budowa biurowca Liberty Corner w centrum Warszawy.
W 2013 roku Probuild rozpoczął działalność jako samodzielny deweloper, skutecznie rozwijając inwestycje z własnego portfolio, często o pionierskim charakterze. Pierwszym zrealizowanym przez firmę projektem jest Osiedle Odkrywców wybudowane we Wrocławiu. W przygotowaniu i w trakcie realizacji są kolejne: wrocławski kompleks biurowy Pin Park o łącznej powierzchni 52 000 mkw., osiedle mieszkaniowe na poznańskiej Starołęce, nowoczesny akademik LAS w centrum Wrocławia. 

Źródło: materiały prasowe