Przy ulicy Prusa 9 powstanie nowy prywatny akademik źródło: mat. inwestora

Przy ulicy Prusa 9 powstanie nowy prywatny akademik

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Poznańska firma Probuild zakupiła jakiś czas temu dawną siedzibę wrocławskiego oddziału Orange Polska S.A. (wcześniej Telekomunikacja Polska S.A.) przy ulicy Prusa 9 na wrocławskim Ołbinie. Planuje zmodernizować cały budynek i przekształcić go w prywatny akademik.
Akademik o nazwie LAS (Living and Studying) ma się składać z 3 rodzajów w pełni wyposażonych i umeblowanych 96 mikro apartamentów, które łącznie mogą zapewnić komfort 250 mieszkańcom. W zależności od powierzchni lokalu są one jedno, dwu i czteroosobowe. Całość inwestycji została podzielona na dwa etapy.
Budynek będzie miał 5 kondygnacji naziemnych, w których będą mieścić się różnego rodzaju mikroapartamenty – jednolokalowe dla maksymalnie 2 osób i dwulokalowe, do zamieszkania przez 4 osoby. Każdy mikroapartament będzie miał indywidualną łazienkę oraz część kuchenną. Ich znaczącym atutem będzie wysoka jakość wykończenia, pełne wyposażenie spełniające podstawowe, codzienne potrzeby i ciekawy, nowoczesny design. W kondygnacji podziemnej znajdą się sprzyjające integracji mieszkańców przestrzenie wspólne – klubokawiarnia, sala kinowa z konsolą do gier, modelarnia oraz pralnia z suszarkami.
Aktualnie Probuild rozpoczął pracę nad pierwszą częścią Akademika LAS, czyli dostosowaniem istniejącej kamienicy i nadbudową dodatkowego piętra, by mogła ona finalnie pomieścić ponad 250 studentów.
REKLAMA

Inwestycja ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni, a zakończenie budowy przewidziane jest na 2018 rok. Wartość całej inwestycji to 44 mln zł. Inwestycja składać się będzie z dwóch etapów – adaptacji kamienicy przy ul. Prusa 9 oraz budowy nowego budynku wewnątrz podwórka. Probuild otrzymał już pozwolenie na budowę.

Wizualizacje:

O inwestorze:

Probuild, jako jeden z pionierów na rynku prywatnych akademików w Polce, stworzył dodatkowo spółkę operacyjną, odpowiedzialną za zarządzanie usługami mieszkaniowymi dla studentów i marketing. Będzie ona prowadzić również kolejne planowane obiekty tego typu.

Probuild rozpoczął działalność na rynku nieruchomości w 1993 roku, wcielając w życie pionierskie wizje nowoczesnego miasta. Przez ponad dwadzieścia lat działalności firma uczestniczyła w wielu innowacyjnych projektach, rozwijając zakres świadczonych usług, jednocześnie spełniając się w roli project managera, inwestora zastępczego, inżyniera kontraktu, doradcy inwestycyjnego i samodzielnego inwestora. Najbardziej rozpoznawalne inwestycje to wykreowany wspólnie z międzynarodowym deweloperem Von der Heyden Group projekt zabudowy Placu Andersa w ścisłym centrum Poznania – około 58.000 mkw. powierzchni wynajmowalnej zapewniającej około 7.000 miejsc pracy – oraz budowa biurowca Liberty Corner w centrum Warszawy.
W 2013 roku Probuild rozpoczął działalność jako samodzielny deweloper, skutecznie rozwijając inwestycje z własnego portfolio, często o pionierskim charakterze. Pierwszym zrealizowanym przez firmę projektem jest Osiedle Odkrywców wybudowane we Wrocławiu. W przygotowaniu i w trakcie realizacji są kolejne: wrocławski kompleks biurowy Pin Park o łącznej powierzchni 52 000 mkw., osiedle mieszkaniowe na poznańskiej Starołęce, nowoczesny akademik LAS w centrum Wrocławia. 
Artykuł opracowano na podstawie materiałów firmy Probuild.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA