DODAJ

Czołowy polski deweloper szykuje się do inwestycji tuż nad Odrą

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-03-07 12:27:13
W najbliższych miesiącach powinna ruszyć budowa dwóch obiektów mieszkalnych przy ulicy Rychtalskiej na wrocławskim Kleczkowie. Znajdzie się w nich ponad 200 lokali.


 To projekt powstający w miejscu, które zmieni się radykalnie – bo przecież miasto inwestuje w ten obszar. My jesteśmy nad linią brzegową na styku z bulwarami. Od strony bulwarów wybudujemy budynek mieszkaniowy, a w głębi działki – budynek mieszkaniowy na wynajem. Nasze budynki wraz z budynkami sąsiadów będą tworzyły nową jakość tego miejsca – tłumaczył nam wówczas Paweł Słupski z Echo Investment.

Pod koniec zeszłego roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynków mieszkalnychJak tłumaczą nam w Echo Investment, budowa ruszy w drugim kwartale 2017 roku.

Zapowiedź inwestycji pojawiła się także na stronie internetowej dewelopera.

– Dwa budynki mieszkalne położone przy deptaku nad rzeką pomiędzy ulicami Rychtalską i Zakładową. Całość inwestycji obejmie 225 mieszkań 1, 2, 3-pokojowych o powierzchni od 24 do 69 mkw. oraz lokale usługowe usytuowane na parterze. Każde z mieszkań będzie posiadało balkon, loggię lub taras. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe w garażu podziemnym i parkingu naziemnym. Rozpoczęcie sprzedaży już wkrótce – czytamy na stronie Echo Investment.

Echo szykuje też inne inwestycje

Kielecka spółka deweloperska przygotowuje się także do rozpoczęcia budowy przy ulicy Gdańskiej, nieopodal placu Grunwaldzkiego.

– Projekt przy Gdańskiej to adaptacja budynku byłej przychodni na cele mieszkaniowe plus nowy budynek mieszkalny, wielorodzinny z garażem podziemnym – wyjaśniał nam w zeszłym roku Paweł Słupski.

fot. Kajtman


Budowa powinna rozpocząć się w pierwszej połowie bieżącego roku i skończyć w drugiej połowie 2018 roku. Ma tam powstać około 4 tys. metrów kwadratowych mieszkań.


Pod koniec zeszłego roku złożono wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Dmowskiego. Deweloper we wrześniu 2015 roku kupił od Agencji Mienia Wojskowego dwie działki za 8 mln 585 tys. złotych.

fot. Jan Augustynowski


Realizacja inwestycji ma ruszyć w drugim kwartale bieżącego roku.

Echo we Wrocławiu: biurowce i mieszkania

Do tej pory Echo Investment skupiało się we Wrocławiu głównie na przedsięwzięciach komercyjnych. To ten deweloper wybudował Pasaż Grunwaldzki, a także biurowce Aquarius Business House, West Gate oraz Nobilis Business House. Obecnie w budowie są następne obiekty biurowe: West Link i Sagittarius Business House.

Jeśli chodzi o inwestycje mieszkaniowe w stolicy Dolnego Śląska, Echo zrealizowało już osiedle Przy Słowiańskim Wzgórzu, trwa z kolei budowa osiedla Grota 111.