DODAJ

Cztery etapy, budynki mieszkalne i biurowiec. Coraz bliżej wielkiej inwestycji przy Magnolii

Mieszkania i domy / Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-01-23 12:27:25
Vantage Development szykuje się do rozpoczęcia kilkuetapowej inwestycji przy ulicy Małopanewskiej. Oprócz mieszkań, stanie tam także budynek biurowo-usługowy.

W zeszłym tygodniu prezydent Wrocławia wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym w 4 etapach, wraz z zagospodarowaniem terenu, sieciami, przyłączami, drogami i innymi elementami niezbędnej infrastruktury technicznej przy przy ul. Małopanewskiej".

Chodzi o inwestycję, którą w tym miejscu planuje Vantage Development, który kupił te tereny od firmy Nordis Chłodnie Polskie. Deweloper w listopadzie zeszłego roku sfinalizował transakcję nabycia ponad 3 hektarów gruntu, opiewającą na ponad 34 mln złotych.

mat. inwestora


Jak zapowiada VD, kupione tereny pozwolą na budowę około 620 lokali o powierzchni użytkowej około 33 tys. metrów kwadratowych.

Jak udało nam się dowiedzieć, rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwsze półrocze 2017 roku. Obecnie trwają prace projektowe.

Przedstawiciele inwestora dodają, że położenie działki wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię realizacji inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach – w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, z bogato rozwiniętą infrastrukturą.