DODAJ

I2 Development podsumowuje sprzedaż mieszkań w 2015 roku – rekordowy rok w historii firmy

Wrocław
I2 Development podsumowuje sprzedaż
Kajtman
2016-01-20 13:41:45
i2 Development, deweloper nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych działający w stolicy Dolnego Śląska, podsumował właśnie wyniki sprzedaży mieszkań w 2015 roku. Spółka na bieżąco uzupełniała ofertę o nowe projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, tak aby była ona zróżnicowana i dostosowana do potrzeb klientów. Ogółem i2 Development odnotował wzrost sprzedaży względem 2014 roku o 60%, co sprawia, że miniony rok był rekordowy dla firmy. W 2016 roku spółka planuje kolejne inwestycje, a także zapowiedziała publiczną emisję akcji i wejście na GPW.

i2 Development to firma z ogromnym potencjałem. Spółka funkcjonuje na rynku nieruchomości od 2012 roku, a już plasuje się wśród dolnośląskich liderów sprzedaży mieszkań. Wpływ na taki stan rzeczy ma między innymi konsekwentna realizacja przyjętej strategii. Dbamy przede wszystkim o to, aby oferta była atrakcyjna dla klientów. Nasze inwestycje powstają w okolicy wrocławskiego Rynku, a także w zielonych, dobrze skomunikowanych częściach miasta. Grupa i2 obejmuje dewelopera, biuro architektoniczne oraz generalnego wykonawcę, co sprawia, że jesteśmy samowystarczalni i z powodzeniem możemy poszerzać naszą ofertę o kolejne projekty – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

W 2015 roku, firma sprzedała 420 mieszkań z oferty, w której znajdowało się w każdym miesiącu średnio zaledwie 355 lokali. Ogółem, w minionym roku nabywców znalazło o 60% więcej mieszkań niż w 2014 roku. Deweloper zapowiada, że posiadany bank ziemi pozwoli na realizację kilku nowych inwestycji, a co za tym idzie uatrakcyjnienie i znaczące zwiększenie oferty o kolejne lokale, co przełoży się na wyniki sprzedaży.

W minionym roku i2 Development rozpoczął prace w swojej flagowej inwestycji Bulwar Staromiejski. Trwa rewitalizacja 4 z 14 obiektów mieszkaniowych. Koncepcja Bulwaru Staromiejskiego zakłada wykorzystanie potencjału położenia inwestycji w otulinie rzeki Odry i fosy miejskiej i stworzenie tam kompleksu architektonicznego z rozwiniętą infrastrukturą mieszkaniowo-komercyjną. Obecnie prace są prowadzone w luksusowym budynku „Lofty przy fosie”, „Na Kazamatach”, a także w dwóch kamienicach „Między Basztami”.

Do oferty dewelopera w 2015 roku wprowadzono mieszkania w inwestycji zlokalizowanej w pobliżu wrocławskiego rynku „Przy Ptasiej”. Ponadto do sprzedaży trafiły projekty usytuowane w kameralnych, a jednocześnie prestiżowych i dobrze skomunikowanych dzielnicach Wrocławia. Można już nabywać lokale w inwestycji „Ostoja Oporów” położonej na pograniczu osiedla Oporów i Osiedla Klecina. Nowością w ofercie i2 Development jest także projekt „Piękna 58”, który powstaje w południowo-wschodniej części Wrocławia, w dzielnicy Krzyki na osiedlu Huby.

W 2016 roku, oprócz kontynuacji rozpoczętych inwestycji i wprowadzania do oferty nowych projektów, deweloper zamierza powiększać bank ziemi. W planach jest także komercjalizacja kolejnych trzech budynków biurowych. Spółka przewiduje również publiczną emisję akcji i wejście na GPW w pierwszym półroczu tego roku.