DODAJ

I2 Development sprzeda zabytkowy spichlerz przy Księcia Witolda za prawie 40 mln złotych

Mieszkania i domy / Wrocław
I2 Development sprzeda zabytkowy
Tomasz Matejuk
2017-11-23 11:51:21
Wrocławski deweloper i2 Development zawarł porozumienie dotyczące sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda, gdzie pierwotnie ta firma chciała wybudować kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy.

Przypomnijmy, wiosną 2015 roku spółka i2 Development za ponad 11 mln złotych kupiła od miasta zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.

O szczegółach planowanej w tym miejscu inwestycji mówił w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes firmy.

– W zabytkowym spichlerzu piwnica z parterem będzie usługowa, a wyżej powstaną biura. To będzie świetny budynek biurowy – połączenie historii z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi – wyjaśniał Misztal.

Z kolei w nowo wybudowanym budynku miały znaleźć się mieszkania

W grudniu zeszłego roku i2 złożyło wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku przy ulicy Księcia Witolda. Pod koniec sierpnia wniosek został wycofany przez inwestora – w jego miejsce i2 Development złożyło nowy wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i handlem w parterze oraz przebudowę budynku dawnego magazynu portowego na funkcję usługowo-handlowo-biurową.

Jakub Zazula


i2 sprzedaje spichlerz

Wszystko wskazuje jednak na to, że to nie i2 Development zrealizuje tę inwestycję. W połowie listopada spółka zawarła bowiem porozumienie dotyczące projektu "Księcia Witolda", zakładającego realizację około 14 866 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, w tym 383 jednostki przeznaczone do sprzedaży.

Na mocy tego porozumienia, spółki zależne od i2 Development do 31 grudnia 2017 roku zawrą umowę sprzedaży tej nieruchomości, składającej się z działki 48/6 o powierzchni 0,3225 ha (przy ulicy Księcia Witolda numer 48-50) oraz działek 48/3 i 48/4, o łącznej powierzchni 0,1661 ha (przy ulicy Księcia Witolda numer 46). Łączna cena sprzedaży to 39 272 000,00 zł netto.

Najpóźniej do dnia 31 grudnia 2017 roku sprzedające spółki przeniosą na rzecz kupującego wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umowy o wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dotyczącej nieruchomości, zawartej z biurem projektowym bezpośrednio zależnym od emitenta, to jest Chamielec Architekci Sp. z o.o. –  czytamy w raporcie giełdowym i2 Development.

Również do końca 2017 roku kupujący zawrze z podmiotem bezpośrednio zależnym od emitenta, czyli spółką KPB umowę o generalne wykonawstwo prac budowanych dotyczących nieruchomości.

Deweloper na razie nie zdradza, komu sprzeda nieruchomość przy ulicy Księcia Witolda.

 Na razie podpisaliśmy dopiero porozumienie, do aktu właściwej sprzedaży jeszcze nie doszło – wówczas poinformujemy o tym w osobnym raporcie – tłumaczy Joanna Janczy z i2 Development.

Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, w związku z faktem, że jedna z działek (nr 48/6) jest objęta ustawowym prawem pierwokupu na rzecz gminy Wrocław, 16 listopada sprzedające spółki zawarły warunkową umowę sprzedaży tej działki. 

A zawarcie umowy przenoszącej nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu oświadczenia gminy Wrocław o niewykonaniu prawa pierwokupu lub po upływie terminu ustawowego do złożenia oświadczenia o skorzystaniu z tego prawa.