Miasto nie odkupi zabytkowego spichlerza od i2 Development

Miasto nie odkupi zabytkowego spichlerza od i2 Development

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Wrocławski magistrat nie skorzysta z prawa pierwokupu zabytkowego spichlerza przy ulicy Księcia Witolda. A to oznacza, że właściciel nieruchomości – firma i2 Development – może sfinalizować transakcję sprzedaży.

Przypomnijmy, w listopadzie i2 Development zawarło porozumienie dotyczące sprzedaży nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50, na łączną kwotę prawie 40 mln złotych.

Z kolei wczoraj donosiliśmy, że pod koniec minionego miesiąca deweloper sfinalizował część transakcji. 28 listopada spółki zależne od i2 Development zawarły umowę sprzedaży działek gruntu (nr 48/3 i 48/4) o łącznej powierzchni 0,1661 hektara przy ulicy Księcia Witolda 46. Cena sprzedaży to 18 mln 285 tys. złotych netto.

 W stosunku do drugiej działki przy ul. Księcia Witolda, tj. działki numer 48/6, o powierzchni 0,3225 ha, położonej we Wrocławiu, przy ulicy Księcia Witolda 48-50, Gmina Wrocław nie złożyła jeszcze oświadczenia o niewykonaniu przysługującego jej prawa pierwokupu, nie upłynął także termin do złożenia takiego oświadczenia – informował w komunikacie giełdowym deweloper.

Jak udało nam się ustalić, magistrat nie odkupi tej nieruchomości od i2 Development.

Prezydent Wrocławia na początku grudniu wydał zarządzenie, w którym czytamy, że gmina Wrocław nie wykona prawa pierwokupu nieruchomości zabudowanej przy ulicy Księcia Witolda 48-50. Urzędnicy przypominają również, że w związku z wpisaniem stojącego tam budynku do rejestru zabytków, właściciel nieruchomości jest zobowiązany do przestrzegania ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami. 

Przypomnijmy, że wiosną 2015 roku spółka i2 Development za ponad 11 mln złotych kupiła od miasta zespół budynków z zabytkowym dawnym spichlerzem przy ulicy Księcia Witolda 46, 48-50.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA