DODAJ

Inwestor z Arabii Saudyjskiej wybuduje ponad 100 metrowy wieżowiec we Wrocławiu?

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2017-01-01 13:34:55
Pojawiła się szansa na nowy, bardzo wysoki budynek we Wrocławiu. Jedna z firm inwestycyjnych z Arabii Saudyjskiej zainteresowana jest budową we Wrocławiu ponad 100-metrowego obiektu o funkcji biurowo-hotelowej.

Choć brzmi to w tej chwili nieprawdopodobnie inwestor jest zdecydowany właśnie na inwestycję poza Warszawą. Przedstawiciele firmy gościli już dwukrotnie we Wrocławiu i ponoć mocno docenili zarówno urok miasta jak i jego potencjał inwestycyjny. 

Są również zainteresowani ulokowaniem dużych pieniędzy w inwestycje w Karkonoszach. Rozważana jest np. budowa całorocznego stoku narciarskiego, czynnego również latem. Sztuczny stok ma być ulokowany pod dachem. Wszystkie plany są obecnie na etapie opracowania finansowego. Całkowity koszt inwestycji w ponad 100-metrowej wysokości budynek we Wrocławiu, a także w inwestycje w Karkonoszach może sięgnąć kwoty ponad 500 mln dolarów. Do końca 2017 roku inwestor chce przygotować szczegółowy plan kosztów tych kilku inwestycji. Co ciekawe, inwestycja nie była i nie jest organizowana przy współpracy z PAIiIZ, lecz jest całkowicie prywatnym pomysłem inwestora, który nie oczekuje od rządu polskiego żadnych ulg czy grantów.

Zanim poznamy decyzję arabskich inwestorów, w 2017 roku być może zostanie oficjalnie ogłoszona zupełnie inna inwestycja wysokościowa we Wrocławiu. Do budowy około 100-metrowego budynku szykuje się jeszcze jeden inwestor – tym razem polski przedsiębiorca, a lokalizacja tejże inwestycji to praktycznie samo centrum Wrocławia. Z pewnością o szczegółach tak jednej jak i drugiej inwestycji postaramy się Was poinformować na portalu Investmap.pl.