Inwestycja otwarta na rzekę. Angel River wpisze się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego

Inwestycja otwarta na rzekę. Angel River wpisze się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego

Wrocław
REKLAMA
Przy ulicy Walońskiej – tuż nad rzeką Oławą – staną dwa luksusowe apartamentowce, a inwestor na nowo zagospodaruje też nabrzeże i przebuduje skrzyżowanie. Całe przedsięwzięcie wpisuje się bowiem w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego, która pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Chętni do włączenia się w ten proces będą mieli ku temu okazję już w sobotę 30 lipca.
Grupa Angel Poland ma na koncie już kilka inwestycji w stolicy Dolnego Śląska, które zmieniły krajobraz Wrocławia – to choćby futurystyczny, wielofunkcyjny kompleks OVO w samym centrum miasta, centrum senior Angel Care w zrewitalizowanym budynku dawnego szpitala przy ulicy Dyrekcyjnej, kameralny, pięciogwiazdkowy hotel The Granary w odrestaurowanym spichlerzu przy ulicy Menniczej czy kompleks mieszkalno-usługowy Angel Wings przy ulicy Walońskiej, wzdłuż rzeki Oławy.

Dwa apartamentowce z pięknym widokiem

I właśnie tuż obok tej ostatniej inwestycji, deweloper zrealizuje swoje kolejne przedsięwzięcie - Angel River, czyli dwa budynki: dziewięcio- i siedemnastopiętrowy. Wyższy obiekt będzie miał 55 metrów wysokości. W obu budynkach przy ulicy Walońskiej znajdzie się łącznie 341 apartamentów o wielkości od 22 do 118 metrów kwadratowych.
- Apartamenty w wieży będą miały 20-metrowe tarasy. Natomiast na piętrach 5, 6 i 7 w niższym budynku znajdą się apartamenty z zielonymi tarasami o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. To gwarancja znakomitych widoków z rzeką niemal na wyciągnięcie ręki – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.
W kompleksie znajdzie się też czynna 24 godziny na dobę recepcja. Angel River to także rozwiązania ekologiczne, jak choćby stacja ładowania pojazdów elektrycznych w garażu podziemnym (to nowość w Polsce, jeśli chodzi o apartamentowce) i rowerownie. Powstanie też ogólnodostępna strefa fitness i SPA, wydzielona strefa spotkań tuż przy recepcji, sala zabaw dla dzieci, miejsca postojowe dla gości w garażu podziemnym czy zielone patio.

Projekt, który otwiera się na rzekę

Inwestycja, której budowa ruszy lada dzień, ma być gotowa w trzecim kwartale 2018 roku.
- Na świecie uważa się lokalizację nad rzeką za jedną z najlepszych. To tendencja, którą można zaobserwować w wielu zachodnich miastach, np. w Londynie. Trend dociera także do Polski, w tym do Wrocławia, miasta zbudowanego na rzece - podkreśla Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

Za projekt Angel River odpowiadają dwie cenione pracownie architektoniczne: Gottesman Szmelcman Architecture oraz Maćków Pracownia Projektowa.

- Angel River to projekt, który maksymalnie otwiera się na rzekę i wykorzystuje jej atuty. Zielony dziedziniec skierowany jest w stronę nabrzeża, które jest jego przedłużeniem. Podobnie dwa skrzydła budynku, obniżające się kaskadowo w tym kierunku. Dodatkowo zagospodarowanie przestrzeni wokół inwestycji zakłada udostępnienie miejsca wszystkim wrocławianom. Angel River niejako odzyskuje Oławę dla miejskiego życia – mówi Zbigniew Maćków, projektant Angel River.

Drugie życie nabrzeży

REKLAMA
Przedsięwzięcie wpisuje się w rewitalizację Przedmieścia Oławskiego – inwestor, wspólnie z miastem, zrewitalizuje ponad kilometr nabrzeża Oławy, zmodernizuje skrzyżowanie ulicy Traugutta i Mierniczej i zapewni łatwy dostęp do rzeki wszystkim mieszkańcom.
Bo właśnie odnowienie i zagospodarowanie nabrzeży Oławy to jeden z kluczowym elementów rewitalizacji całego osiedla, która zostanie przeprowadzona w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2018. A program te właśnie został zaakceptowany przez władze Wrocławia i Ministerstwo Rozwoju.
- Dzięki temu możemy starać się o środki z Unii Europejskiej. Chcemy, żeby rzeka Oława ponownie stała się dostępna dla mieszkańców Wrocławia. Działania rewitalizacji na Nadodrzu przyniosły pozytywne efekty. Teraz nadszedł czas na Przedmieście Oławskie – tłumaczy Grażyna Adamczyk-Arns, prezes spółki Wrocławska Rewitalizacja, która jest odpowiedzialna za całe przedsięwzięcie.
Jak podkreśla Adamczyk-Arns, nabrzeża Oławy mają duży potencjał rekreacyjny.
- Mogą stać się miejscem odpoczynku i spotkań, nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta. Dla wielu z nich może to być powód, by po raz pierwszy się tutaj pojawić. Oława jest w centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement w skali miasta – mówi Grażyna Adamczyk-Arns.

Włącz się w dyskusję

Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w proces rewitalizacji, przedstawić swoje pomysły albo zdobyć szersze informacje, będą mieli ku temu okazję już w najbliższą sobotę 30 lipca, podczas dnia otwartego inwestycji Angel River i rozmów o rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego.
- W ramach spotkania mieszkańcy Wrocławia będą mogli przedstawić swoje pomysły. Będzie to okazja do dyskusji, rozmów, pytań. Jeżeli ktoś ma chęć, by coś zrealizować w ramach działań sąsiedzkich, zawsze chętnie wspieramy inicjatywy mieszkańców – zachęca Grażyna Adamczyk-Arns.

Cała okolica wypięknieje

Rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego to nie tylko nabrzeża Oławy, ale też m.in. odnowienie i zagospodarowanie podwórek.
- Na Przedmieściu Oławskim nie ma w tej chwili przestrzeni, w której można się spotkać. Dlatego planujemy stworzenie miejsc aktywności lokalnej. Pracujemy w tej chwili nad koncepcją dla dwóch oficyn, które taką funkcję będą mogły przejąć. Dodatkowo tworzymy bank lokali, które będą udostępniane na preferencyjnych warunkach dla działalności kulturalnych, gospodarczych, społecznych – dodaje Adamczyk-Arns.
Łącznie do Wrocławia trafi 55 mln złotych ze środków unijnych, przeznaczonych na rewitalizację. Lwia część tych pieniędzy zostanie spożytkowana na zmianę oblicza Przedmieścia Oławskiego. Odnowionych zostanie w sumie siedem podwórek, dwie oficyny, a także szkoły, tereny nabrzeżne i kamienice. Do programu rewitalizacji zgłosiło się już ponad 40 wspólnot mieszkaniowych z Przedmieścia Oławskiego – teraz mają one czas na przygotowanie wniosków i projektów, a pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć w 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA