DODAJ

Jest umowa na nowe skrzyżowanie na DK-94

/ Wrocław
Jest umowa na nowe
RynekInfrastruktury
2014-05-29 10:57:14

Jeszcze przed wakacjami mogą ruszyć prace budowlane związane z budową zjazdu do planowanego osiedla Nowe Żerniki we Wrocławiu. Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała właśnie umowy z wykonawcami inwestycji.


 


Przebudowę ulicy Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu wraz z budową nowego skrzyżowania i infrastruktury towarzyszącej na potrzeby skomunikowania osiedla Nowe Żerniki wykonają firmy Skanska i Berger Bau.


 


Zadanie podzielono na trzy elementy. Przebudowa skrzyżowania i regulacja rzeki Ługowiny będzie zadaniem firmy Skanska, Berger Bau zajmie się z kolei budową nowego mostu na Ługowinie i przebudową fragmentu torowiska.


 


Najbardziej istotnym elementem będzie planowanie skrzyżowanie ulicy Kosmonautów z będącą osią modelowego osiedla Nowe Żerniki nieistniejącą jeszcze Trasą Targową, która pobiegnie po południowej stronie ulicy Kosmonautów między Gliniankami i ulicą Białodrzewną.


 


Ulica Kosmonautów w kierunku Leśnicy zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu, a dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwi skręt w prawo przez specjalną pętlę. Przez nią zostanie zorganizowany wyjazd na zachód, dzięki czemu sygnalizacja świetlna nie będzie nadmiernie blokowała ruchu na ulicy Kosmonautów.


 


W pierwszy kwartale 2015 roku dojazd powinien być już gotowy. Jak informuje wrocławski ratusz, chodzi o to, by wyprzedzić inne inwestycje planowane w ramach osiedla i ułatwić ich obsługę. Drogi wewnątrz osiedla będą powstawały sukcesywnie i adekwatnie do inwestycji deweloperskich. Mimo to przebudowa torowiska, most i regulacja rzeki powinny zakończyć się do końca przyszłego roku, Wartość tych zadań to ponad 16 mln zł, a prace powinny ruszyć w drugiej połowie czerwca.