DODAJ

Kolejna inwestycja 3M we Wrocławiu. Firma zatrudni 80 osób

Wrocław
Kolejna inwestycja 3M we
tuWroclaw.com
2012-09-06 14:22:32

Pod koniec sierpnia firma 3M otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Wrocław, wchodzącej w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W fabryce produkującej m.in. włókna dla branży motoryzacyjnej pracę znajdzie przynajmniej 80 osób. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej za 5 lat.

Jak czytamy na stronie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 31 sierpnia bieżącego roku 3M Wrocław otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Wrocław. Firma będzie produkować ochrony osobiste, włókna dla przemysłu samochodowego, wyroby z tworzyw sztucznych i taśmy techniczne.

Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 125 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 80 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do końca 2017 roku.


3M we Wrocławiu obecne jest już od dawna. Firma pojawiła się w mieście ponad 10 lat temu wykupując Viscoplast. Produkuje u nas plastry i opatrunki, ale także kleje, folie ochronne i taśmy przemysłowe wykorzystywane przez wiele branż.

W ubiegłym roku przy ulicy Kowalskiej pojawiły się dwa nowe zakłady 3M. W jednym z nich produkowane są elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Druga fabryka powstała na potrzeby przemysłu lotniczego i kosmicznego. Inwestycja pochłonęła 60 mln złotych.
Autor: tm