DODAJ

Kolejne mieszkania powstaną przy Parku Skowronim

Mieszkania i domy / Wrocław
Kolejne mieszkania powstaną przy
tuWroclaw.com
2011-11-17 15:19:23

Budowa osiedla Centauris na wrocławskich Krzykach wchodzi w drugi etap. Ponad 100 mieszkań wybuduje japońska spółka Kajima - zostaną oddane do użytku na przełomie 2012 i 2013 r. Można już je kupować.

Osiedle Centauris powstaje we wrocławskiej dzielnicy Krzyki-Borek, nieopodal zbiegu ulic Ślężnej i Armii Krajowej, na skraju Parku Skowroniego. Docelowo osiedle stworzy 13 budynków, w których znajdzie się łącznie ok. 450 mieszkań oraz apartamentów o zróżnicowanej powierzchni.

Aktualnie zrealizowano I etap: 3 budynki, w których od połowy roku mieszkają już pierwsi lokatorzy. Drugi etap zakłada wybudowanie 109 mieszkań i apartamentów o metrażu od 28 do 92 m2 w siedmiopiętrowych budynkach z dwupoziomowym garażem. Budynki postawi Kajima Polska, spółka z japońskim kapitałem.

- Projekt przewiduje ponad 70% optymalnie zaprojektowanych i funkcjonalnych mieszkań 2- i 3-pokojowych, które są również dostosowane do dzisiejszych możliwości kredytowych naszych klientów. W ofercie, w przystępnej cenie, są także przestronne kawalerki i mieszkania 4-pokojowe - mówi Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development.


O wyborze firmy zadecydowała najlepsza oferta złożona w konkursie na generalne wykonawstwo. Kajima Polska jest częścią Kajima Corporation, spółki z siedzibą w Tokio, założonej w 1840 roku, działającej w 20 krajach świata. Dotąd realizowała kompleksowe usługi i projekty w branżach takich, jak budownictwo mieszkaniowe, przemysł, handel, sport, rozrywka, usługi komunalne i transport.

Dostępne w sprzedaży od maja bieżącego roku mieszkania będą oddane nabywcom na przełomie 2012 i 2013 roku.
Autor: tm, inf. prasowa