Mieszkańcy osiedla przy Racławickiej będą mieć prywatny park

Mieszkańcy osiedla przy Racławickiej będą mieć prywatny park

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Rzadkie gatunki drzew, oczko wodne, ścianka wspinaczkowa czy zewnętrzna siłownia - to wszystko znajdzie się w parku na Krzykach. Ale z tych atrakcji nie skorzystają wszyscy wrocławianie - będzie to bowiem park zamknięty, dostępny tylko dla mieszkańców nowego osiedla przy ulicy Racławickiej.

W pierwszym etapie budowy osiedla ''Solaris Park'' na wrocławskich Krzykach powstaną 254 mieszkania.

Centralnym punktem osiedla będzie park, który powstanie wraz z budową pierwszego etapu inwestycji. Jego powierzchnia to około 8 tysięcy metrów kwadratowych.

W parku znajdzie się blisko 70 drzew rzadkich gatunków, oczko wodne, stoliki do gry w szachy, kącik relaksu, miejsce do gry w boule, siłownia zewnętrzna, ścianka wspinaczkowa, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, ścieżka zdrowia, ławki i alejki spacerowe, labirynt, a także ''Polana dziewczynek'' oraz ''Polana chłopców'' - miejsca, w których mieszkańcy będą sadzić drzewka w momencie narodzin nowego mieszkańca.


- Proponujemy przemyślaną, cieszącą oko architekturę. Dobraliśmy także szlachetne materiały wykończeniowe i tworzymy przestronny prywatny park z wieloma atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - mówi Dariusz Wilk, dyrektor marketingu w Gant Development.

Osiedle, w którym docelowo powstanie około tysiąca mieszkań, będzie strzeżone, a na jego terenie powstanie również stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Prace budowlane przy I etapie ''Solaris Parku'' powinny zakończyć się na przełomie III i IV kwartału 2013 r.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA