Budowa Solaris Park nadal zawieszona w próżni

Budowa Solaris Park nadal zawieszona w próżni

Wrocław
REKLAMA

Pierwszy etap budowy osiedla Solaris Park we Wrocławiu powinien zakończyć się jesienią 2014 roku. Jednak prace przy ulicy Racławickiej wstrzymano we wrześniu ubiegłego roku, a inwestor, Gant Development nie gwarantuje, że inwestycja wkrótce ruszy pełną parą. Powód? Nadpodaż mieszkań na wrocławskim rynku, który mógłby spowodować niedocenienie projektu, a także wymusić obniżkę cen lokali.


Realizacja projektu zespołu pięciokondygnacyjnych budynków wyposażonych w podziemne garaże rozpoczęła się w marcu 2012 roku. Zgodnie z założeniem pierwszy etap, obejmujący 254 mieszkania o powierzchni od 32,5 do ponad 122 m kw., miał zakończyć się w sierpniu 2014 roku. Jednak główny wykonawca, firma Budopol Wrocław, zdążyła jedynie ogrodzić teren i przygotować go pod budowę. Do zaawansowanych prac ziemnych, a tym bardziej wznoszenia konstrukcji budynku, nie doszło.

 

- Ze względu na sytuację nadpodaży mieszkań na wrocławskim rynku projekt został wstrzymany, ponieważ jest na tyle atrakcyjny i ciekawy, że szkoda byłoby go uruchamiać i sprzedawać w niesprzyjających warunkach. W centralnym miejscu osiedla zamiast kolejnego bloku powstanie park oraz plac zabaw dlatego, aby klienci mogli w pełni docenić projekt, muszą być do tego odpowiednie warunki rynkowe, bo nie chcemy za wszelką cenę konkurować cenowo z obiektami, które nie mają podobnych atrybutów – mówi Adrian Boczkowski z Gant Development. – Jeśli chodzi o wznowienie budowy to są duże szanse, że nastąpi to wiosną, natomiast na konkretne deklaracje jest zdecydowanie za wcześnie. Średni cykl budowlany to około 18 miesięcy, więc jeśli inwestycja ruszyłaby wiosną, najpóźniej latem, to będziemy w stanie dotrzymać pierwotnego termin oddania obiektu – dodaje.

 

REKLAMA

Docelowo przy Racławickiej w czterech etapach ma powstać 1000 mieszkań. W ramach pierwszej fazy mają zostać wybudowane 4 budynki po 5 pięter każdy, oferujące kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Projekt zakłada również stworzenie na terenie osiedla parku z 70 drzewami (8 tys. m kw. powierzchni) oraz stacji Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

 

Obecnie deweloper skupia się jednak na innej inwestycji.

 

- W ostatnich dniach lutego ma zakończyć się budowa Odra Tower, a pierwsi lokatorzy będą mogli odbierać klucze do mieszkań już w marcu. Aby dotrzymać terminu Budopol przerzucił wszystkie siły na tę inwestycję, kosztem innego projektu Nord House – podkreśla Adrian Boczkowski, Gant Development.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA