DODAJ

Kup sobie hotelowy apartament - na Hubskiej powstaje aparthotel

Biura / Wrocław
Kup sobie hotelowy apartament
tuWroclaw.com
2012-05-21 17:34:08

Własny apartament z recepcją, sprzątaniem, wymianą pościeli czy room-service? Przy ul. Hubskiej powstaje aparthotel, który da właścicielom mieszkań taką możliwość - inwestor oferuje apartamenty w standardzie trzygwiazdkowego hotelu. Wcale nie trzeba w nich mieszkać - można oddać mieszkanie w dzierżawę i otrzymywać stały przychód z najmu.

W budynku przy skrzyżowaniu ul. Hubskiej z Glinianą znajdzie się ponad 100 apartamentów, o wielkości od 27 do 60 metrów kwadratowych. To oferta przede wszystkim dla osób, które chcą zainwestować w mieszkanie w celach zarobkowych.

- Właściciel może oczywiście tam zamieszkać, ale nie oferujemy apartamentów w stanie deweloperskim. Wszystkie wykańczamy ''pod klucz'', z meblami, pościelą, sprzętem AGD i RTV, bo budujemy je przede wszystkim z myślą o wynajmie - wyjaśnia Witold Sadowski z Deka Inwestycje.

W budynku, jak w prawdziwym hotelu, będzie recepcja, hol i restauracja. Jeśli właściciel zdecyduje się zamieszkać w apartamencie, będzie mógł korzystać z dostępnych tam usług - m.in. sprzątania, wymiany pościeli czy room-service. Może też na własną rękę wynająć mieszkanie. Jest też i trzecia opcja: oddanie mieszkania w dzierżawę inwestorowi.

- Z właścicielem podpisujemy wtedy wieloletnią umowę i to my zajmujemy się wszystkim: reklamą, utrzymaniem mieszkania, znalezieniem najemcy. Jest już ustalona stała kwota najmu - właściciel dostaje 45 złotych za każdy metr kwadratowy miesięcznie - tłumaczy Witold Sadowski.


Chętnych na taką inwestycję nie brakuje.

- Obecnie mamy już sprzedanych około 60 procent apartamentów. Metr kwadratowy kosztuje 8180 złotych brutto - mówi Witold Sadowski.

Takie obiekty funkcjonują od wielu lat w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Euopie. We Wrocławiu mają powstać podobne inwestycje, ale jak podkreśla Witold Sadowski, żadna z nich nie jest w tak zaawansowanym stadium jak aparthotel przy ul. Hubskiej.

Wzdłuż elewacji północnej, południowej i wschodniej budynku zaprojektowano pasaż handlowy dostępny dla klientów z zewnątrz. Od strony południowej wzdłuż pasażu usługowego powstanie deptak. W podziemiu usytuowany będzie parking z miejscami postojowymi.

- Budynek będzie gotowy pod koniec obecnego roku. A pełną parą aparthotel zacznie działać na początku 2013 roku - dodaje Witold Sadowski.

Tuż obok aparthotelu powstaje kompleks biurowo-usługowy Hubska Center.
Autor: Tomek Matejuk