DODAJ

Wrocław: Matejki 3 – Fortem odrestauruje zabytkową kamienicę na Śródmieściu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Matejki 3 –
Mariusz Bartodziej
2018-03-02 11:09:42
W ramach inwestycji Matejki 3 Garden View Residence powstaną 34 apartamenty w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego. Deweloper oszacował wartość przedsięwzięcia na 16 mln zł.

Fortem S.A. stara się o pozwolenie na przebudowę budynku wpisanego do gminnej ewidencji zabytków, znajdującego się przy alei Jana Matejki 3. Gdy tylko je otrzyma, rozpocznie prace budowlane. Planuje oddać inwestycję do użytku w III kwartale 2019 roku.

Deweloper zamierza odrestaurować oryginalne i efektowne detale architektoniczne kamienicy, a także pozostawić drewniane drzwi do lokali.

Materiały inwestora


Renowacja obejmie wykusz biegnący przez wszystkie kondygnacje w lewej części budynku. Odnowiona zostanie bogato dekorowana klatka schodowa i oryginalne mozaiki wewnątrz budynku. Odświeżymy boniowaną, nadającą kamienicy monumentalnego charakteru elewację parteru – wylicza Weronika Kucharska, partner zarządzający w Fortem S.A.

Materiały inwestora

Apartamenty z lokalami usługowymi

W pięciokondygnacyjnej kamienicy powstaną 34 apartamenty o powierzchni od 28 do 84 mkw. Aktualnie inwestor planuje utworzyć także dziesięć miejsc postojowych, a w części podziemnejtrzy lokale usługowe

Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie 1743 mkw. Deweloper oszacował koszt przedsięwzięcia na 16 mln zł. Projekt przygotował Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k.

– Lokale w odnowionej kamienicy to luksusowe apartamenty o wysokim standardzie wykończenia, zrealizowane z najwyższej klasy materiałów, nadających wyjątkowo ekskluzywny charakter inwestycji. Osoby zainteresowane zakupem informacje dotyczące cennika mogą uzyskać bezpośrednio u dewelopera – informuje Weronika Kucharska.

Materiały inwestora


Miłośnicy zabytkowych, unikatowych budynków

Jesteśmy miłośnikami zabytkowych, unikatowych budynków, dlatego też decyzja o zainwestowaniu w kamienicę przy Al. Matejki 3, która jest prawdziwą architektoniczną perłą, była dla nas wręcz oczywista. Powstały na początku XX wieku budynek jest doskonałym przykładem stylu eklektycznego. Klatka schodowa to prawdziwe bogactwo detali, zarówno fantazyjnych drewnianych zdobień poręczy i schodów, kolumn z imponującymi głowicami, jak i subtelnych metalowych ornamentów – mówi Weronika Kucharska.

Dodaje, że, inwestując w ten budynek, widzieli jego olbrzymi potencjał związany z atutami samego obiektu i jego lokalizacji.

Materiały inwestora


Skusiła nas perspektywa przywrócenia świetności tej pięknej kamienicy, będąca jednocześnie świetną możliwością inwestycyjną. Atrybutem lokali mieszczących się w kamienicy jest ich wyjątkowa wysokość i niestandardowych rozmiarów okna. Te cechy pozwolą nam zaproponować klientom apartamenty doskonale doświetlone i wyjątkowo przestrzenne – tłumaczy Kucharska.

W jej ocenie tworzone przez dewelopera aranżacje wnętrz łączą w sobie elegancję charakterystyczną dla stylu kamienicy ze świeżością nowoczesnych dodatków.

– Te nieoczywiste połączenia elementów jak najbardziej aktualnych z odrobiną klasyki dają gwarancję niepowtarzalności wystroju. Lokale tchną świeżością, są naturalnie doświetlone i dają szeroką gamę możliwości ich umeblowania nawet dla najbardziej wymagających klientów – twierdzi przedstawicielka inwestora. 

Materiały inwestora


Nowe apartamenty także na Kępie Mieszczańskiej

Rewitalizacji doczeka się również zabytkowy urząd celny znajdujący się przy ul. Księcia Witolda. Powstaną w nim apartamenty, z których niemal każdy będzie inny. Inwestycję Witolda 3840 prowadzi Okre Development Sp. z o.o. O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w lutym.Fortem inwestuje też w pobliżu Dworca Głównego

Fortem S.A. planuje także przebudowę kompleksu budynków przy zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja, o czym informowaliśmy w styczniu.

Spółka Stawowa 10, zależna od Fortem, złożyła 22 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielofunkcyjnych hotelowo-biurowo-usługowych przy ul. Stawowej 10. Inwestycja ma powstać na działkach nr 33/1, 33/2, 33/3, 34/17 oraz 35, o łącznej powierzchni prawie 5 tys. mkw. Dokument pozostał bez rozpatrzenia.

Deweloper ponownie wnioskował 30 stycznia, tym razem o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielofunkcyjnych hotelowo-biurowo-usługowych z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym. 16 lutego wycofał jednak pismo. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak.

Aktualnie trwa konkurs na wykonawców.

– Poszukujemy cieszącego się dobrą renomą realizatora, doświadczonego w rewitalizacji zabytków – mówią przedstawiciele inwestora.

mat. inwestora


Stawowa City to projekt renowacji i komercjalizacji kompleksu pięciu kamienic o łącznej powierzchni 7300 mkw. W ramach inwestycji powstaną trzy apartamentowce loftowe (przy ulicy Stawowej 10 i Kościuszki 55 oraz 55a) i biurowiec (Stawowa 10a). 

AP Szczepaniak


Zaplanowano 1700 mkw. powierzchni dla lokali usługowych i 650 mkw. dla biur i przestrzeni coworkingowej.

Koncepcja zakłada adaptację (wraz z nadbudową) istniejących obiektów przedwojennych i nadanie im nowej funkcji. Zastosowane w projekcie materiały elewacyjne – ceramiczne płyty przedstawiające motyw tradycyjnych płytek, stosowanych w strefach wejściowych klatek schodowych we wrocławskich kamienicach – oraz wprowadzone elementy zieleni, podkreślają wyjątkowość obiektu i doskonale korespondują z sąsiadującą architekturą – czytamy na stronie internetowej pracowni AP Szczepaniak.

AP Szczepaniak


Wewnątrz kompleksu architekci zaprojektowali przestronny, dwupoziomowy dziedziniec, który ma zapewnić dogodny dostęp do lokali usługowych oraz gastronomicznych.

Przedsięwzięcie planowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Apartamentów Stawowa, czyli inwestycji zrealizowanej przez i2 Development S.A. Wejście na teren nieruchomości znajdują się z trzech stron: od ul. Kołłątaja, Kościuszki i Stawowej. Wartość inwestycji szacowana jest na 60 mln zł.

AP Szczepaniak