DODAJ

Miasto przeznaczy prawie 30 mln zł na na remonty kamienic i mieszkań komunalnych

Wrocław
Orzech
2017-03-21 08:41:28
Miasto Wrocław zamierza przeznaczyć blisko 30 mln złotych na remont gminnych kamienic i mieszkań komunalnych. Dzięki tym środkom finansowym planuje się remont prawie 600 mieszkań komunalnych, które do tej pory traktowane były jako pustostany nie nadające się do zamieszkania. Dzięki tym remontom znacząco ma się powiększyć baza lokali komunalnych w stolicy Dolnego Śląska, na które czeka bardzo długa kolejka oczekujących.

Miasto jest właśnie w trakcie rozstrzygania przetargu. Na remonty pustostanów przeznaczonych jest ok. 15 mln zł. Reszta pieniędzy przeznaczona będzie na remonty komunalnych kamienic. Miasto zatwierdziło plan remontu 17 takich budynków. Aż sześć z nich znajduje się przy ulicy Wyszyńskiego. 

W ramach remontów odnowione zostaną elewacje kamienic, klatki schodowe. W zabytkowych budynkach należących do miasta mają zostać wymienione także dachy oraz różne instalacje. 

Łącznie na remonty tych 17 kamienic, które mają zakończyć się w 2018 roku, przeznaczono 14 milionów złotych. 

Aktualnie we Wrocławiu jest około 36 tys. mieszkań komunalnych. O ich przyznanie starać się mogą osoby, które są zameldowane na stałe we Wrocławiu i spełniają określone w uchwale kryteria dotyczące m.in. dochodu.