DODAJ

Mieszkańcy Jagodna i Brochowa doczekają się nowego żłobka

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Mieszkańcy Jagodna i Brochowa
Mariusz Bartodziej
2017-11-28 17:33:49
Miasto czterokrotnie próbowało sprzedać działkę u zbiegu ulic Sygnałowej i Grapowej. Po tylu fiaskach postanowiło wybudować na niej żłobek dla 220 dzieci.

Na obszarze przeznaczonym pod inwestycję już trwają prace przygotowawcze. Budowa placówki przy ulicy Sygnałowej rozpocznie się w 2018 roku.

Obecnie trwa opracowanie koncepcji funkcjonalno-użytkowej. W budynku, oprócz siedmiooddziałowego żłobka dla 220 dzieci, powstanie również centrum aktywności lokalnej i biblioteka – mówi Maja Wysocka z wrocławskiego magistratu.

Inwestycję realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich. Jej koszt wyniesie 11,7 mln zł.

Zadanie dotyczy także zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej oraz drogi dojazdowej do obiektu – dodaje Wysocka.

Potrzebna inwestycja

Nowy żłobek, przedszkole i szkoła są na Jagodnie niezbędne. Swoje dziecko muszę dowozić do placówki w centrum. Ja z nowej inwestycji już nie skorzystam, ale inni mieszkańcy na pewno, dlatego jest ona potrzebna – mówi nam Anna Bętlewska, mieszkanka Jagodna.

Obawia się jednak wzrostu natężenia ruchu w okolicy.

Już teraz rankami mnóstwo kierowców objeżdża tędy korki na ulicy Buforowej. Gdy wraz z budową żłobka poprawią nawierzchnię drogi, ruch może się zwiększyć.

Cztery próby sprzedaży działki


Nieruchomość  o powierzchni ponad 1 ha jest przeznaczona pod usługi, m.in. biura, żłobki i drobne usługi. Pierwszy raz miasto próbowało ją sprzedać 20 września 2016 roku, z ceną wywoławczą 2,4 mln zł. Czwarta próba miała miejsce rok później w czerwcu. Wartość działki obniżono do 1,92 mln zł, ale przetargu i tak nie udało się rozstrzygnąć.

Nieruchomość pozostaje w zasobach Gminy, została wycofana ze sprzedaży – informuje Dorota Lasińska z Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomośći UM.

UM Wrocławia


Mieszkań w okolicy przybywa


Spółka złożyła 18 października wniosek o pozwolenie na budowę trzech budynków wielorodzinnych i jednego lokalu usługowego przy ulicy Centralnej na wrocławskim Brochowie. Inwestycja będzie zlokalizowana na prywatnej działce nr 20, o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Sąsiednie nieruchomości są własnością własnością gminy. Tuż obok, po zachodniej stronie, znajduje się Park Brochowski.

UM Wrocławia

Za projekt architektoniczny odpowiada Małgorzata Kiestrzyń z pracowni Proexbud Wrocław Sp. z o.o. Ta firma zaprojektowała również budynek mieszkalno-usługowy Pułaskiego Park przy ulicy Komuny Paryskiej 56. Został oddany do użytku w 2015 roku. Znajduje się w nim 48 mieszkań i 6 lokali usługowych.

Drugim etapem tej inwestycji są MINI apartamenty. W budynku znajdą się 54 lokale, z których każdy będzie składać się z od dwóch do czterech niezależnych apartamentów. Mieszkańcy będą mogli korzystać również z recepcji, pralni, pomieszczeń szkoleniowo-konferencyjnych, sauny i jacuzzi. Inwestorem jest spółka, w której prezesem zarządu jest osoba stojąca na czele Brochów Park Sp. z o.o.

fot. alsen strasse 67