DODAJ

Modernistyczny biurowiec w Rynku zmieni właściciela?

Biura / Wrocław
Modernistyczny biurowiec w Rynku
Tomasz Matejuk
2017-06-27 13:51:45
Bank Zachodni WBK zamierza pozbyć się swojej głównej siedziby, czyli biurowca pod adresem Rynek 9/11. – Planujemy sprzedaż budynku – potwierdzają przedstawiciele banku.

Modernistyczny budynek na rogu Rynku i placu Solnego powstał na początku lat 30. XX wieku. Jego projekt wyłoniono na podstawie konkursu architektonicznego, w którym zwyciężyła koncepcja Heinricha Rumpa.

Pierwotnie mieściła się tam Kasa Oszczędności, a obecnie  od wielu lat  w budynku ma siedzibę Bank Zachodni WBK. Do dziś działa tam jedyny we Wrocławiu "paternoster", czyli winda bez drzwi, która jeździ ze stałą, niewielką prędkością, nie zatrzymując się na poszczególnych piętrach.

Jak udało nam się ustalić, wszystko wskazuje na to, że gmach zmieni właściciela. Wśród pracowników BZ WBK krążą informacje, że budynek już został sprzedany, jednak śladu po transakcji nie ma na razie w sprawozdaniach finansowych ani raportach bieżących spółki.

fot. Tomasz Matejuk


Także przedstawiciele banku podkreślają, że żadna transakcja nie została jeszcze zawarta

Planujemy sprzedaż budynku, ale na tym etapie nie mamy nic więcej do skomentowania – stwierdza krótko Monika Nowakowska z biura prasowego BZ WBK.

Nieoficjalnie mówi się, że pracownicy banku przeniosą się z Rynku do nowo budowanego biurowca BZ WBK przy ulicy Robotniczej.