Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła IIfot. investphoto.pl

Wrocławski deweloper sprzedaje biurowiec przy placu Jana Pawła II

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Spółka i2 Development znalazła kupca na Nowy Alexanderhaus, czyli pierwszy budynek Bulwaru Staromiejskiego. Zmienią się też wspólnicy w spółce, do której należy biurowiec Twelve przy ulicy Oławskiej.
Jak informuje zarząd dewelopera, 23 listopada 2016 roku spółka i2 Development sp. z o.o. Przy Arsenale sp. k. zawarła przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości o powierzchni 0,0604 hektara przy placu Jana Pawła II 8, na której stoi budynek biurowo-usługowy Nowy Alexanderhaus o powierzchni 2 774 metrów kwadratowych.
W raporcie giełdowym czytamy też, że wspólnicy spółki i2 Development sp. z o.o. Oławska 12 sp. k. zawarli przedwstępne umowy sprzedaży ogółu praw i obowiązków z tytułu uczestnictwa w tej spółce, będącej właścicielem siedmiokondygnacyjnego budynku Twelve przy ulicy Oławskiej 12, o powierzchni 2 030 metrów kwadratowych.
Wszystkie transakcje zostaną zawarte na warunkach rynkowych, zaś przewidywana łączna marża ekonomiczna brutto z tytułu tych transakcji szacowana jest na poziomie 40%, co odpowiada dotychczas osiąganym marżom w grupie emitenta – zapowiadają przedstawiciele dewelopera.
REKLAMA
Dodają, że zawarcie umów przyrzeczonych nastąpi po spełnieniu warunków wskazanych w umowach, czyli uzyskaniu zgód banków na planowane działania, nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2016 roku.
Nowy Alexanderhaus to obiekt, który stworzy bramę do całego kompleksu Bulwaru Staromiejskiego. Powstał on w budynku dawnej przychodni – pierwotnie inwestor zamierzał wyburzyć modernistyczny obiekt z lat 60. ubiegłego wieku, ale ostatecznie zdecydował się na jego przebudowę.

Jak zapowiadał niedawno w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development, w styczniu 2017 roku mają tam wprowadzić się pierwsi najemcy.
Nazwa nie jest przypadkowa – zanim powstała przychodnia, w tym miejscu stał kiedyś Alexanderhaus, czyli bank braci Alexander. Na parterze Nowego Alexanderhaus znajdą się lokale usługowe, a na kolejnych kondygnacjach powierzchnie biurowe. 
Z kolei Twelve to obiekt, który zagospodarował ostatnią wolną działkę przy popularnym deptaku na ulicy Oławskiej. Budowa jest już na finiszu, a w pierwszym kwartale przyszłego roku wprowadzą się tam najemcy.

To 2000 metrów kwadratowych atrakcyjnej powierzchni biurowo-usługowej typu open-space, która z zależności od potrzeb klienta będzie mogła zostać dowolnie zaaranżowana – zachwala deweloper.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA