DODAJ

Na Starym Mieście powstaje nowy apartamentowiec

Kamienice i zabytki / Wrocław
Na Starym Mieście powstaje
Orzech
2016-09-14 16:53:23
Wrocławski deweloper Akme Zdzisław Wiśniewski od kilkunastu tygodni prowadzi prace na działce między Nowym Światem, ul. Kiełbaśniczą i Odrzańską, a oficjalny adres inwestycji to ul. Garbary.

W I etapie AKME rozebrało bardzo wyeksploatowaną przedwojenną kamienicę "Pod Złotym Lwem", a w jej miejscu planuje postawić nowy budynek apartamentowo-biurowy.

Będzie w nim 28 mieszkań, a na parterze biura i lokale usługowe. Koniec prac budowlanych przewidziano na wiosną 2017 roku.

Pozwolenie na budowę było wielokrotnie wydawane od 2012 roku, ale budowa nie mogła ruszyć z miejsca. Wcześniejszym właścicielem działki i starej kamienicy była spółka MCI ImmoVentures Sp. z o.o., kontrolowana przez wrocławskiego biznesmena Tomasza Czechowicza.


Projekt dostosowany do zabytkowego otoczenia

Wstępny projekt nowej inwestycji zakłada, że nowy budynek wyglądem ma przypominać sąsiednie kamienice i ma być dostosowany architektonicznie do otoczenia.

Nowocześniejsza ma być jedynie nadbudówka. Budynek ma mieć do sześciu kondygnacji wysokości. 

Znajdzie się w nim 28 mieszkań, a na parterze lokale usługowe i biura. Łączna powierzchnia najmu (powierzchnie biurowe) wyniesie 1,3 tys. mkw. Pod budynkiem znajdzie się też niewielki parking podziemny na 6 miejsc dla pojazdów.