DODAJ

Wrocław: Na Wojszycach mają stanąć domy szeregowe. W planach jeszcze kilka inwestycji

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Na Wojszycach mają
Mariusz Bartodziej
2018-03-14 18:05:51
Osiedle ma się znajdować przy ulicy Grota-Roweckiego, w pobliżu ronda Piotra Bednarza. Powstanie na częściowo zabudowanej nieruchomości. 

Prywatny inwestor złożył 27 lutego wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Planuje realizację na działkach nr 48/2, 48/5 oraz 48/6, będących własnością osób fizycznych, o łącznej powierzchni blisko 3,8 tys. mkw. Jedna z nich znajduje się pod adresem Grota-Roweckiego 78.

Za projekt odpowiada Paweł Pawłowski z pracowni Pawłowski Studio Architektury.

UM Wrocławia


Zmiany przy Grota-Roweckiego

Przy tej samej ulicy mieszkańcy mogą spodziewać się w przyszłości jeszcze co najmniej dwóch inwestycji. Kawałek dalej od planowanego osiedla szeregówek powstają domy jednorodzinne. Inwestycję zaprojektowała i realizuje firma AGP Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. Na działce nr 11/4 o powierzchni niespełna 2,2 tys. mkw. staną budynki o łącznej kubaturze prawie 8 tys. metrów sześciennych. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę w kwietniu ubiegłego roku.

Nie udzielamy żadnych informacji na temat wymienionej inwestycji – mówi nam Karolina Herba z AGP Sp. z o.o. Sp. k.

UM Wrocławia


Natomiast przy ul. Grota-Roweckiego 211 do przedsięwzięcia budowlanego przygotowuje się powołana we wrześniu 2017 roku wrocławska spółka M3 Invest Sp. z o.o.

Firma złożyła 12 stycznia wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków gospodarczych, garaży oraz innych elementów infrastruktury na działkach nr 19/1 i 20/12, o łącznej pow. ponad 9,5 tys. mkw.

UM Wrocławia


LC Corp wchodzi na Wojszyce

Swoją pierwszą inwestycję na Wojszycach planuje zrealizować notowany na giełdzie deweloper LC Corp S.A., o czym informowaliśmy w styczniu.

Złożył 28 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych przy ulicy Granitowej. Chodzi o działkę nr 1/68, zlokalizowaną przy zbiegu Granitowej z Asfaltową, o powierzchni ponad 4,6 tys. mkw.

Teren pod planowaną inwestycję był własnością skarbu państwa. Spółka LC Corp S.A. zawarła 5 stycznia umowę sprzedaży prawa własności nieruchomości za 2 869 105,69 zł netto. Zrealizuje na niej zabudowę wielorodzinną.

UM Wrocławia


Ogromny państwowy teren na sprzedaż

W prywatne ręce mają trafić państwowe działki o łącznej powierzchni ponad 4,3 ha, zlokalizowane przy ul. Smardzowskiej. W sumie należy za wszystkie zapłacić około 17,5 mln zł brutto. O pierwszych przetargach, które zakończyły się fiaskiem, informowaliśmy w lutym. Kolejne odbyły się 9 marca, jednak ponownie nie zgłosił się żaden zainteresowany.

UM Wrocławia