DODAJ

Nie ma chętnych na dawne kino

Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż budynku dawnego kina "Lwów" przy alei Hallera. Nie zgłosił się żaden zainteresowany kupnem nieruchomości.

planach sprzedaży dawnego kina "Lwów" donosiliśmy  jako pierwsi  w drugiej połowie czerwca.

Odra-Film, czyli właściciel nieruchomości przy alei Hallera 15, ogłosił przetarg z ceną wywoławczą ustaloną na 6 mln 648 tys. złotych. Licytację zaplanowano na 14 lipca.

Przetarg nie doszedł do skutku, nikt się nie zgłosił – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Andrzej Białas, dyrektor Odra-Film.

Prawdopodobnie Odra-Film będzie chciała ogłosić ponowne postępowanie, ale na razie nie ma ostatecznych decyzji w tym temacie.Osiedlowi radni bronią dawnego kina

Przypomnijmy, że w obronę dawnego kina przed sprzedażą zaangażował się zarząd osiedla Powstańców Śląskich. Jego przedstawiciele wysłali pisma w tej sprawie do prezydenta Wrocławia (z prośbą o przejęcie przez gminę tego obiektu i stworzenie tam centrum kulturalnego), a także do marszałka Dolnego Śląska (o dotację celową na rewitalizację budynku dla Odra-Film, która jest instytucją kultury województwa dolnośląskiego). 

Osiedlowi radni wystąpili też do Architekta Miasta Piotra Fokczyńskiego z wnioskiem o ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zabezpieczyłby prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Urzędnicy przychylili się do tego pomysłu i w trakcie lipcowej sesji przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego dla dawnego kina "Lwów".