DODAJ

Nie ma chętnych na dawne kino

Budynki użyteczności publicznej / Wrocław
Nie ma chętnych na
Tomasz Matejuk
2017-07-14 13:25:19
Fiaskiem zakończył się przetarg na sprzedaż budynku dawnego kina "Lwów" przy alei Hallera. Nie zgłosił się żaden zainteresowany kupnem nieruchomości.

planach sprzedaży dawnego kina "Lwów" donosiliśmy  jako pierwsi  w drugiej połowie czerwca.

Odra-Film, czyli właściciel nieruchomości przy alei Hallera 15, ogłosił przetarg z ceną wywoławczą ustaloną na 6 mln 648 tys. złotych. Licytację zaplanowano na 14 lipca.

Przetarg nie doszedł do skutku, nikt się nie zgłosił – mówi w rozmowie z portalem InvestMap.pl Andrzej Białas, dyrektor Odra-Film.

Prawdopodobnie Odra-Film będzie chciała ogłosić ponowne postępowanie, ale na razie nie ma ostatecznych decyzji w tym temacie.

fot. Lukander


Osiedlowi radni bronią dawnego kina

Przypomnijmy, że w obronę dawnego kina przed sprzedażą zaangażował się zarząd osiedla Powstańców Śląskich. Jego przedstawiciele wysłali pisma w tej sprawie do prezydenta Wrocławia (z prośbą o przejęcie przez gminę tego obiektu i stworzenie tam centrum kulturalnego), a także do marszałka Dolnego Śląska (o dotację celową na rewitalizację budynku dla Odra-Film, która jest instytucją kultury województwa dolnośląskiego). 

Osiedlowi radni wystąpili też do Architekta Miasta Piotra Fokczyńskiego z wnioskiem o ustalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zabezpieczyłby prowadzenie działalności kulturalnej w tym miejscu.

Urzędnicy przychylili się do tego pomysłu i w trakcie lipcowej sesji przyjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego dla dawnego kina "Lwów".