DODAJ

Nowa linia tramwajowa połączy Tarnogaj z ZOO. Będą też inne zmiany w MPK

Wrocław
Nowa linia tramwajowa połączy
Tomasz Matejuk
2016-12-09 14:45:32
Jak zapowiadają urzędnicy, po wybudowaniu nowego odcinka torowiska na ulicy Hubskiej, zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa na trasie między Tarnogajem a ogrodem zoologicznym.

O planach MPK na najbliższą przyszłość opowiada  w odpowiedzi na zapytanie radnego Marcina Krzyżanowskiego  wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Bluj tłumaczy, że po zakończeniu przebudowy ulicy Hubskiej (powstanie tam nowy odcinek torowiska) planowane jest uruchomienie nowej linii tramwajowej na trasie Tarnogaj – ZOO przez plac Grunwaldzki.

W planach jest też uruchomienie nowej linii autobusowej z ulicy Kminkowej do placu Grunwaldzkiego przez ulicę Zakładową i Rychtalską, a także uruchomienie linii autobusowej nr 930 na trasie Kromera-Polanowice-Krzyżanowice oraz nowej linii 108 na trasie Pracze Widawskie, przez ulicę Kominiarską, do Dworca Nadodrze, która przejmie pracę przewozową ze szczytowej linii 305.

Nie jest planowana likwidacja linii autobusowych i tramwajowych, natomiast linia 908 przejmie pracę przewozową z linii 308  wyjaśnia Maciej Bluj.

W przyszłym roku planowana jest modyfikacji tras kilku linii MPK. 

Po przebudowie rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Paderewskiego/Różyckiego, linia tramwajowa nr 33 zostanie przedłużona do Sępolna. Linia 132 jadąca z Muchoboru Wielkiego na plac Daniłowskiego zostanie przedłużona do pętli Kromera, a po wybudowaniu pętli autobusowej na terenie byłej jednostki wojskowej przy ulicy Zwycięskiej planowane jest przedłużenie tam jednej linii autobusowej.

 Od 2017 roku w dni ferii zimowych częstotliwość kursowania linii autobusowych i tramwajowych zostanie utrzymana jak w dni nauki szkolnej  dodaje Maciej Bluj.