MPK Wrocław kontynuuje prace na skrzyżowaniu Podwala, Krupniczej i Sądowej źródło: MPK Wrocław

MPK Wrocław kontynuuje prace na skrzyżowaniu Podwala, Krupniczej i Sądowej

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
W centrum Wrocławia remontowany jest jeden z kluczowych rozjazdów tramwajowych w tej części miasta. Wymieniona zostanie tam także zabudowa torowiska. 
Pod koniec 2019 roku MPK Wrocław przeprowadziło w tym newralgicznym punkcie na komunikacyjnej mapie miasta wymianę rozjazdu od strony ul. Świdnickiej. Teraz zajmuje się rozjazdem, który umożliwia skręt tramwajom, jadącym od placu Orląt Lwowskich w ulicę Sądową i odwrotnie. 
–  Rozjazd i zabudowa torowiska nie są tam w najlepszym stanie. Wymienimy je na nowe. Zwrotnica w tym miejscu będzie oczywiście odwodniona i ogrzewana - informuje rzecznik prasowy MPK Wrocław, Bartosz Naskręski. 
Według zapewnień przedstawicieli MPK Wrocław, prace w tym miejscu mają potrwać do końca marca. Utrudnienia w ruchu drogowym w tej lokalizacji są symboliczne.
REKLAMA
– Obecnie nie kursuje tamtędy żadna linia tramwajowa, nie będzie więc objazdów. Nie zamykamy też ruchu aut ani pieszych. Wygrodzimy tylko część jezdni, na której będą prowadzone roboty. Kierowcy oraz przechodnie będą musieli po prostu tylko trochę bardziej uważać podczas przemieszczania się w pobliżu – dodaje Naskręski.
MPK Wrocław
MPK Wrocław
MPK Wrocław

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA