DODAJ

Nowe inwestycje na Muchoborze Wielkim. Zbudują drogi rowerowe, chodnik i przejście dla pieszych

Wrocław
Foto: ZDiUM Wrocław
Tomasz Matejuk
2017-03-29 11:59:58
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w ostatnich dniach ogłosił dwa przetargi związane z inwestycjami na Muchoborze Wielkim. Chodzi o przedsięwzięcia wybrane we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim.

Pierwsze postępowanie dotyczy opracowania dokumentacji projektowej w zakresie budowy drogi rowerowej wzdłuż ulicy Mińskiej  od Zagony do StanisławowskiejTo jeden z projektów, które zostały wybrane do realizacji w ramach zeszłorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (projekt nr 237).

W ramach zadania należy zaprojektować dwukierunkową drogę dla rowerów, zlokalizowaną wzdłuż chodnika przy ulicy Mińskiej od ulicy Zagony do Stanisławowskiej. Należy ją skomunikować z drogą rowerową na skrzyżowaniu ulicy Mińskiej z Zagony i włączyć do ronda oraz w ulicę Stanisławowską po zachodniej stronie – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Na opracowanie projektu całej inwestycji wykonawca będzie miał czas do 7 lipca 2017 roku.

Drugi z ogłoszonych przez ZDiUM przetargów obejmuje dwa zadania. 

Pierwsze to opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy ulicy Trawowej w zakresie budowy jednostronnego chodnika na odcinku od ulicy Stanisławowskiej do nr 3.

ZDiUM


Kompletną dokumentację wykonawca będzie musiał opracować do 31 sierpnia 2017 roku.

Z kolei drugie z zadań to opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Awicenny na odcinku od ulicy Pińskiej do Trawowej w zakresie budowy przejścia dla pieszych, przejazdu dla rowerów i ścieżki rowerowej. To przedsięwzięcie to również projekt z WBO 2016 (nr 233).

– Należy zaprojektować dwukierunkową drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Awicenny od ulicy Pińskiej do Trawowej wraz z wyznaczeniem dodatkowego przejścia pieszego z azylem, połączeniem drogi dla rowerów z ulicy Pińskiej jako czwarty wlot na skrzyżowanie i wyniesieniem wlotu ulicy Trawowej – tłumaczą urzędnicy.

Termin realizacji tego zadania do 30 czerwca 2017 roku.