DODAJ

Nowy biurowiec stanie w ścisłym centrum. Szykują się do prac archeologicznych

Biura / Wrocław
Nowy biurowiec stanie w
Tomasz Matejuk
2016-09-20 13:57:59
Coraz bliżej do rozpoczęcia prac na działce między ulicą świętego Wita i świętej Katarzyny, gdzie stanie nowy biurowiec. 16 września spółka Linarite Company złożyła wniosek o pozwolenie na zabezpieczenie wykopu dla prowadzania ratowniczych badań archeologicznych w tym miejscu.

Linarite Company to spółka powiązana ze Skanska Property Poland, która na początku 2016 roku za 18 mln złotych kupiła miejską nieruchomość pomiędzy ulicą świętego Wita i świętej Katarzyny, o łącznej powierzchni prawie 3 tys. metrów kwadratowych.

Skanska postawi tam budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym.

W przetargu brały udział także inne duże firmy: UBM Nowy Targ (ten sam inwestor zbudował kompleks biurowy Pegaz między ulicą Kazimierza Wielkiego i Ruską), Space Investment Strzegomska 3 (spółka-córka wrocławskiej firmy deweloperskiej Archicom), Projekt Echo-136 (spółka należąca do Echo Investment) i Genfer Hotel Invest IV (spółka należąca do norweskiej grupy kapitałowej Genfer, która w Polsce buduje hotele pod marką PURO).

Dodajmy, że w trakcie rozpatrywania jest także wniosek spółki Linarite Company o pozwolenie na rozbiórkę budynków biurowych Navicentrum i Naviga. PRL-owskie biurowce stoją po dwóch stronach wspomnianej działki i wcześniej należały do WRC Holding.

W imieniu inwestora oba wnioski złożył Zbigniew Maćków, znany wrocławski architekt, a to oznacza, że to właśnie Maćków Pracownia Projektowa najprawdopodobniej opracuje koncepcję nowego obiektu.

Nic w tym dziwnego – biuro Zbigniewa Maćkowa zaprojektowało już dla Skanskiej inne biurowce we Wrocławiu – Green Towers, Green Day czy obecnie realizowany Green 2Day.

Skanska Property Poland planuje też inwestycję przy ulicy Powstańców Śląskich – firma niedawno odkupiła od GP-Investments jedną z działek, na której pierwotnie miało powstać Centrum Południowe.