DODAJ

Nowy Port na Swojczycach z pozwoleniem na budowę

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowy Port na Swojczycach
Kajtman
2013-07-23 16:46:09

Inwestycja Nowy Port otrzymała od wrocławskiego magistratu pozwolenie na budowę. Realizacja projektu rozpocznie się w sierpniu.


 


Osiedle firmy INKOM S.A. powstanie przy ul. Chałupniczej, w sąsiedztwie Sępolna. Pierwszy z 7 etapów zostanie zrealizowany do końca 2014 roku i będzie obejmował 110 mieszkań. Całość budowy ma zakończyć się w roku 2024. Na 8 hektarach Nowego Portu znajdzie się łącznie 1400 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych o powierzchni od 30 do 65 mkw. Za projekt osiedla odpowiada renomowana Pracownia Projektowa Maćków.


 


- Naszą inwestycję tworzymy na bazie drobiazgowo opracowanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zakładającego powstanie wokół budynków m.in. stref handlowo-usługowych, miejsc na szkoły i przedszkola, alei spacerowych, skwerów i wewnętrznych parków oraz ścieżek rowerowych – mówi Krzysztof Ziajka, prezes INKOM S.A. - To gruntownie przemyślany, kompleksowy projekt, mający na celu stworzenie miejsca do życia, a nie jedynie do spania. Wierzymy, że Nowy Port na dobrą sprawę stanie się nową, samowystarczalną dzielnicą Wrocławia – dodaje.


 


Inwestycja będzie położona na styku Sępolna i Swojczyc – w pobliżu Trasy Warszawskiej i budowanej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Niedaleko znajdują się również trasy spacerowe i rowerowe nad Odrą, a niewiele dalej m.in. Wyspa Opatowicka, Park Szczytnicki, Pergola i ZOO. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa Nowego Portu, na której będzie można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące mieszkań, oferty itp.