DODAJ

Olimpia Park. Archicom sprzedał grunt pod galerię handlową na Swojczycach

Handel / Wrocław
Olimpia Park. Archicom sprzedał
Tomasz Matejuk
2017-06-26 12:35:05
Archicom sprzedał działkę przy ulicy Swojczyckiej pod budowę centrum handlowego Olimpia Park. W pasażu handlowym znajdzie się operator spożywczy, sklepy i lokale usługowe z ofertą restauracyjną. Za budowę i komercjalizację obiektu będzie odpowiadać Womak Holding. 

W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców Olimpii Port pozyskaliśmy partnera specjalizującego się w realizacji powierzchni handlowych, który zbuduje centrum handlowe codziennych zakupów w północnej części osiedla  mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A. 

Olimpia Park będzie składać się z dwóch obiektów – operatora spożywczego na powierzchni do 2 000 metrów kwadratowych oraz centrum handlowego codziennych zakupów o powierzchni do 5 000 mkw., które uzupełnią ofertę usługową Olimpii Port.

Oprócz oferty spożywczej, powstaną także lokale usługowe (w tym usługi medyczne) i restauracyjne, a także takie sklepy takie jak np. apteka, drogeria, piekarnia, bank, sklepy odzieżowe, czy z branży budowlano-dekoracyjnej w stylu Do It Yourself. 

Jakub Zazula


Nowa galeria w sercu Swojczyc

Centrum powstanie na działce o powierzchni około 2 ha przy ul. Swojczyckiej, którą Archicom sprzedał spółce Womak Gamma. Cena transakcji pozostaje tajemnicą handlową. 

Nowy właściciel działki wchodzi w skład Grupy Womak Holding, specjalizującej się w realizacji i komercjalizacji powierzchni handlowo-usługowych. To do niej należą m.in. otwarte niedawno Tarasy Grabiszyńskie.

 Womak od lat realizuje strategię tworzenia centrów handlowych codziennych zakupów dla mieszkańców dużych osiedli mieszkaniowych. Nasze obiekty to nie tylko miejsce, gdzie mieszkańcy mogą zrealizować wszystkie najpilniejsze potrzeby. To przede wszystkim miejsce spotkań, gdzie w przyjaznych i starannie zaprojektowanych wnętrzach można spędzać czas wśród zieleni, będącej ważnym punktem naszej misji i strategii. Olimpia Park będzie takim miejscem w skali całych Swojczyc. Jesteśmy przekonani, że nasza wizja nowej funkcji obiektów handlowo-usługowych, przekona przyszłych najemców do rozpoczęcia działalności na terenie naszej nieruchomości – mówi Violetta Wojnowski, prezes Womak Holding. 

Investphoto.pl


Nie tylko zakupy, ale i rekreacja

Zgodnie z zapowiedziami, Olimpia Park ma stać się nie tylko miejscem codziennych zakupów. Spółka planuje skupienie uwagi przede wszystkim na części rekreacyjnej z dużym naciskiem na ekologiczne rozwiązania. 

– Wykorzystane zostaną naturalne elementy zielonego krajobrazu Swojczyc, przy których wybudowana zostanie strefa gastronomiczna ze specjalnymi udogodnieniami dla rowerzystów – zapowiada inwestor

Koncepcja architektoniczna Olimpii Park powstanie we współpracy Głównych Projektantów osiedla – Archicom Studio i przedstawicieli Womak Holding, co ma pozwolić wkomponować planowane budynki w istniejącą zabudowę Olimpii Port. 

Przewidywane rozpoczęcie prac związanych z budową Olimpii Park to 2019 rok.