DODAJ

Przetarg na przebudowę ul. Starogroblowej unieważniony

Wrocław
Przetarg na przebudowę ul.
RynekInfrastruktury
2012-06-22 16:06:34
Należąca do wrocławskiego samorządu spółka Wrocławskie Inwestycje poinformowała o unieważnieniu przetargu na przebudowę układu drogowego oraz infrastruktury podziemnej i naziemnej w rejonie wiaduktu kolejowego przy ul. Starogroblowej. Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę odstąpił od podpisania umowy.

W przetargu na przebudowę układu drogowego przy ulicy Starogrobelnej wzięły udział trzy spółki. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe. Niestety spółka odstąpiła od podpisania umowy. Oficjalnym powodem jest niezdolność do zapewnienia gwarancji finansowej. W tej sytuacji za zwycięzcę uznano spółkę Drobud, która zdecydowała się wykonać zlecone prace za łączną kwotę 6,7 miliona złotych. Niestety, samorząd planował przeznaczyć na inwestycję 6,2 miliona złotych. Rozbieżność w ocenie wartości prac zdecydowała o unieważnieniu procedury przetargowej.

Spółka Wrocławskie Inwestycje zapowiedziała, że ponowne ogłoszenie przetargu może nastąpić nawet w przyszłym tygodniu. – Ta inwestycja jest dosyć specyficzna, ponieważ wynika z przebudowy wiaduktu kolejowego przez PKP. Zdecydowaliśmy się zmodernizować drogę biegnącą pod wiaduktem, tak aby w przyszłości nie trzeba było jej już przebudowywać, między innymi w związku z rozbudową linii tramwajowej –wyjaśnia Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.