DODAJ

Przy ulicy Zwycięskiej powstanie nowy hotel

Hotele / Wrocław
Wizualizacja hotelu z 2008 r.
Orzech
2017-07-21 19:44:37
Znany wrocławski inwestor z branży budowlanej Mirosław Nelle złożył wniosek o pozwolenie na budowę hotelu z częścią handlową przy ulicy Zwycięskiej 5, na przeciwko Toru Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach.

Za projekt tej nowej inwestycji odpowiada wrocławski architekt Tomasz Bzdęga z Biura Architektonicznego Bzdęga-Wiśniewski.

Przypomnijmy: hotel na tej działce miał powstać jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Według ówczesnych planów miał to być 206-pokojowy Hotel Park Inn Wrocław międzynarodowej sieci hotelarskiej Rezidor Hotel Group.

Otwarcie tego hotelu klasy biznes planowane było na początek 2012 roku. 

Oprócz 206 nowocześnie i kolorowo zaprojektowanych i obszernych pokoi w stylu marki Park Inn, nowy hotel miał oferować również restaurację i bar oraz rozległe centrum konferencyjno-bankietowe o powierzchni ponad 800 mkw., centrum fitness, jak również duże powierzchnie parkingowe dla samochodów osobowych oraz autokarów. Odpowiedzialnym za doprowadzenie do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a siecią Rezidor była firma HS Consulting z Krakowa.