Wrocław: Otwarcie Aldiego na Karłowicach opóźnione przez pandemię koronawirusafot. Orzech

Wrocław: Otwarcie Aldiego na Karłowicach opóźnione przez pandemię koronawirusa

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dyskont przy zbiegu ulicy Długosza i alei Boya-Żeleńskiego będzie siódmym obiektem tej niemieckiej sieci we Wrocławiu. Pierwsi klienci mieli już zrobić w nim zakupy. Do przesunięcia terminu otwarcia doszło w związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby osób w sklepach.
Nowy budynek przy ul. Długosza 14 na Karłowicach powstaje od czerwca ubiegłego roku. Jego parter zajmie sklep Aldi – siódmy w mieście. Klienci mieli skorzystać z niego na przełomie I i II kwartału. Będą musieli jednak zaczekać dłużej, niż zakładał inwestor.
W związku z wcześniejszymi restrykcjami dotyczącymi ograniczania liczby klientów w sklepie, podjęliśmy decyzję o przesunięciu planowanych otwarć – wyjaśnia nam Agata Biernacka, manager ds. komunikacji i PR Aldi, i dodaje, że o nowym terminie będą jeszcze informować.
Powierzchnia marketu spożywczego wyniesie 1 250 mkw., z czego około 1 000 mkw. to pow. sali sprzedaży z czterema tradycyjnymi kasami. Obsługiwać go będzie kilkunastu pracowników. Klienci skorzystają z zewnętrznego parkingu na 60 stanowisk (z uwzględnieniem miejsc dla rodzin z dziećmi, a także osób z niepełnosprawnościami). Jak tłumaczy inwestor, pod swoje obiekty wybiera łatwo dostępne miejsca, a projekty mają wpisywać się "w architektoniczną strukturą miasta". Generalnym wykonawcą jest Baumatech Sp. z o.o.
Wnętrze sklepu zostało zaprojektowane w oparciu o nowy koncept wizualny, gwarantujący intuicyjne zakupy w przyjaznym otoczeniu. Jego motywem przewodnim jest świeżość, zarówno pod kątem zaaranżowania przestrzeni, jak i asortymentu i jego ekspozycji – wyjaśnia Agata Biernacka. – Sieć zadbała o oznaczenia umożliwiające szybsze odnajdywanie potrzebnych artykułów, nowoczesny design i przestronność nowego sklepu.
REKLAMA

Kaufland już otwarty

Aldi nie będzie jedynym marketem przy tej ulicy. W styczniu ubiegłego roku Kaufland otworzył sklep przy ul. Długosza 74. Jego pow. sprzedaży wynosi ok. 2,8 tys. mkw.

Dalsza ekspansja Aldiego we Wrocławiu

Sieć Aldi planuje kolejne inwestycje w stolicy Dolnego Śląska. W grudniu donosiliśmy, że zakupiła nieruchomość przy ul. Zwycięskiej na Partynicach, gdzie miał powstać hotel. Plan miejscowy przewiduje tam obiekty handlowe, wypoczynkowe, czy turystyczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA