DODAJ

Robyg coraz bliżej pierwszej inwestycji deweloperskiej we Wrocławiu

Wrocław
Robyg coraz bliżej pierwszej
Tomasz Matejuk
2017-05-15 13:21:18
Czołowy polski deweloper  grupa Robyg – planuje emisję akcji do 10% kapitału. – Środki z emisji mają zostać przeznaczone na nowe inwestycje w Krakowie lub we Wrocławiu – zapowiadają przedstawiciele spółki.

O planach wejścia przez Robyg do stolicy Dolnego Śląska mówi się już od dłuższego czasu. 

– Rozpoczęcie działalności we Wrocławiu uzależnione jest od pozyskania korzystnej oferty inwestycyjnej, która pozwoli na rentowne operacje w tym nowym dla spółki mieście – tłumaczył w marcu portalowi InvestMap.pl Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu spółki Robyg.

Przedstawiciele dewelopera podkreślali wówczas, że grupa posiada już we Wrocławiu teren inwestycyjny i rozważane są kolejne transakcje, w tym zakup firm lub działek.

Teraz grupa Robyg planuje emisję emisję akcji do 10% kapitału spółki, a środki zostaną przeznaczone na inwestycję w Krakowie lub we Wrocławiu. Planowana emisja miałaby się odbyć do końca 2017 roku.

– Strategia spółki polega na realizacji dużych, kompleksowych projektów deweloperskich, silnym zaangażowaniu lokalnym i wieloletnim budowaniu wiarygodności w każdym mieście. Dywersyfikacja geograficzna i wejście do kolejnych miast będzie prowadzone podobnie – a jednocześnie pozwoli na dalszy, istotny wzrost corocznej kontraktacji – podkreśla Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg SA.

Zarząd spółki zakłada, że realizacja emisji będzie zależała od pozyskania atrakcyjnych aktywów we Wrocławiu lub Krakowie.

Robyg to jeden z największych polskich deweloperów, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Założona w 2000 roku firma działa głównie w stolicy, gdzie zrealizowała już wiele inwestycji mieszkaniowych (m.in. osiedla w Wilanowie), a od 2009 roku spółka obecna jest też w Gdańsku.