DODAJ

Salon samochodowy przy Pięknej do rozbiórki. Będą tam mieszkania

Mieszkania i domy / Wrocław
Salon samochodowy przy Pięknej
Tomasz Matejuk
2017-07-07 12:40:56
Zamiast samochodów, będą mieszkania. Salon Volkswagena przy ulicy Pięknej pójdzie do rozbiórki, a w jego miejscu ma powstać budynek mieszkalny.

W połowie czerwca spółka Motorpol, czyli wrocławski dealer Volkswagena, złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zespołu obiektów salonu samochodowego przy ulicy Pięknej 21. To teren tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Nyską.

Pod koniec czerwca wrocławski magistrat wszczął z kolei postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w kondygnacji parteru i garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ulicy Pięknej/Nyskiej".

fot. Tomasz Matejuk


Inwestycja jest planowana na działce nr 2/24 w obrębie Gaj. To właśnie na tej działce obecnie stoi salon samochodowy Volkswagena. Wniosek w sprawie decyzji środowiskowej złożył pełnomocnik spółki Dom Development Wrocław. Przypomnijmy, że ten deweloper przy ulicy Pięknej i Nyskiej wybudował już osiedle Oaza.

Mieszkania zamiast samochodów

To nie jedyna inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy, która powstanie w miejscu salonu samochodowego. 

Jak już donosiliśmy, przy ulicy Kamiennej 145 firma LC Corp chce wybudować ponad 400 mieszkań. Przedsięwzięcie powstanie w miejscu siedziby firmy Pol-Motors, czyli wrocławskiego dealera samochodowego trzech marek: Ford, Hyundai i Suzuki.

fot. investphoto.pl


– Plan inwestycji zakłada budowę dwóch budynków, w których znajdzie się łącznie około 430 mieszkań. W części parteru usytuowane będą lokale usługowo-handlowe. Realizacja podzielona zostanie na dwa etapy – tłumaczył nam w marcu Wojciech Sury, rzecznik prasowy LC Corp.

Rozpoczęcie prac planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. W pierwszym etapie wybudowany zostanie budynek od zachodniej strony nieruchomości, w drugim etapie budynek od wschodniej strony działki.