DODAJ

Salon Volkswagena przeniesie się na Klecinę

Handel / Wrocław
Salon Volkswagena przeniesie się
Mariusz Bartodziej
2017-07-26 14:26:15
Motorpol Wrocław Sp z o.o., czyli wrocławski dealer Volkswagena, przeniesie się w I kwartale 2018 roku do nowego obiektu przy ul. Supińskiego. Zwiększy liczbę zatrudnionych.

Firma złożyła 12 czerwca wniosek o pozwolenie na rozbiórkę zespołu obiektów salonu samochodowego przy ulicy Pięknej 21, tuż przy skrzyżowaniu z Nyską. Prowadzi tam swoją działalność już od kilkudziesięciu lat.

fot. Tomasz MatejukMotorpol Wrocław Sp z o.o. uzyskał zgodę na budowę przy ul. Supińskiego kompleksu obsługi samochodów z wewnętrznymi instalacjami już w grudniu 2016 roku. Obiekt powstanie na dużej działce w sąsiedztwie węzła ul. Francuskiej i al. Karkonoskiej, tuż za salonem Meble Agata.

ukosne.gis.um.wroc.pl


Firma złożyła również 17 lipca wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: "Budowa kompleksu obsługi samochodów – Motorpol Wrocław".

Będzie więcej etatów

Inwestycja obejmuje budowę salonu marek Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Użytkowe, Seat oraz Centrum Samochodów Używanych Das VeltAuto, wraz z pełnym zapleczem serwisowym oraz potężnym magazynem części zamiennych – informuje Motorpol.

Salony pomieszczą w sumie 47 aut, a serwis zdoła obsłużyć ponad 130 samochodów dziennie. Duża część obiektu została podpiwniczona, aby wygenerować maksymalną liczbę miejsc parkingowych dla odwiedzających.

Obecna inwestycja to odpowiedź na potrzeby rosnącego rynku oraz ukłon w stronę klientów. Salony zostały zaprojektowane według najnowszych wytycznych koncernowych z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii w serwisie, w tym do obsługi samochodów elektrycznych – wyjaśnia firma.

Z salonów ma wyjechać docelowo w ciągu roku 2,5 tysiąca samochodów nowych i 600 używanych. Powierzchnia użytkowa kompleksu to prawie 17 tysięcy mkw., a koszt inwestycji przekracza 36 mln zł.

Firma planuje zwiększenie liczby etatów do 150, przy obecnym zatrudnieniu 85 osób – zapowiada inwestor.

Spółka zamierza przenieść obecny salon do nowej inwestycji w pierwszym kwartale 2018 roku.