DODAJ

Sky Tower nie gotowy a już wiadomo, że odbędzie się tu międzynarodowa impreza

Mieszkania i domy / Wrocław
Sky Tower nie gotowy
tuWroclaw.com
2012-04-23 11:00:25

Na jednej z największych w Polsce kręgielni, która powstanie w Sky Tower już pod koniec roku zmierzą się najlepsi na świecie zawodnicy w bowlingu. Wrocław na przełomie listopada i grudnia będzie bowiem areną 48 edycji Pucharu Świata QubicaAMF Bowling.

Kręgielnia znajdzie się na drugim poziomie galerii handlowej w Sky Tower. Na tym piętrze ulokowane zostaną także m.in. siłownia, sauna, klub bilardowy i centrum medyczne.

- Będzie to jedna z największych, o ile nie największa kręgielnia w Polsce. Znajdzie się tam 12 albo 14 torów - mówi Magdalena Róziewska, dyrektor ds. komercjalizacji Sky Tower.

Jak was informowaliśmy, oficjalne otwarcie galerii zaplanowano na 24 maja.

I właśnie kręgielnię w Sky Tower należącą do grupy Fitness Academy upatrzyli sobie organizatorzy pucharu świata w bowlingu.

- Ciężko mi oddać słowami radość z wyboru nas jako gospodarza Pucharu Świata QubicaAMF Bowling. Wrocław to piękne miasto i zapewniam, że na gości czeka ciepłe, słowiańskie powitanie - mówi serwisowi qubicaamf.com Marek Maciejewski z Fitness Academy.


- Byłam pod ogromnym wrażeniem, kiedy odwiedzałam Wrocław i kręgielnię w Sky Tower. Komitet organizacyjny już ciężko pracuje i jestem pewna, że to będzie jeden z najlepszych turniejów w historii - podkreśla Anne-Marie Board, menedżer Pucharu Świata QubicaAMF Bowling.

Puchar Świata w bowlingu potrwa we Wrocławiu od 24 listopada do 2 grudnia 2012 roku.

Po raz pierwszy Polacy brali udział w Pucharze Świata QubicaAMF Bowling w 1996 roku. Najlepszy wyniki do tej pory osiągnęli: Marek Przezpolewski w 2008 roku (17 miejsce) i Daria Pająk w zeszłym roku (25 miejsce).
Autor: tm