DODAJ

SKY TOWER RUN – bieg na najwyższym poziomie

Mieszkania i domy / Wrocław
SKY TOWER RUN –
Kajtman
2014-05-05 13:45:07

49 pięter i 1142 schody do pokonania – to wyzwanie dla uczestników pierwszego w historii biegu po schodach na wieżę wrocławskiego SKY TOWER. Elektroniczne zapisy do biegu zostaną uruchomione dzisiaj tj. w poniedziałek 5 maja, a już 31 maja 500 uczestników biegu pokona 200-metrową trasę na szczyt najwyższego kompleksu biurowo-apartamentowo w Polsce.   


 


Wydarzenie jest nawiązaniem do słynnej we Wrocławiu tradycji biegaczy, bijących rekordy w pokonywaniu pięter nieistniejącego już budynku Poltegor w miejscu, którego dzisiaj stoi Sky Tower. Historia tej wyjątkowej dyscypliny rozpoczęła się jeszcze w 1984 roku, kiedy zorganizowano pierwszy Bieg z okazji Barbórki. Następnie impreza zyskała nazwę „Złotych Schodów Poltegoru”, ciesząc się sporą popularnością, także poza granicami Polski.
W imprezie cyklicznie brała udział cała plejada lekkoatletów – mistrzów Polski oraz olimpijczyków.W tym roku idea zdobywania najwyższych, polskich  wieżowców doczekała się reaktywacji i to w imponującej lokalizacji. Inwestycja Sky Tower to miejsce niezwykłe, wyróżniające się wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. m², zaś wysokość to 212 m. Wieża jest najwyższym budynkiem w Polsce w kategorii „wysokość do dachu”. W grudniu 2013 r. na 49 piętrze uruchomiono najwyższy Punkt Widokowy zlokalizowany na budowli w kraju.31 maja 2014 roku zawodnicy spotkają się po raz pierwszy w biegu „SKY TOWER RUN”, by powalczyć o nowe rekordy. Organizatorami przedsięwzięcia są Sky Tower SA oraz Wrocławski Klub Biegacza PIAST. Zdobycie 49 piętra Sky Tower to nie lada wyczyn, aby wbiec na górę i znaleźć się na wysokości ponad 200 metrów trzeba pokonać aż 1 142 schodów.Zapisy elektroniczne do biegu zostały uruchomione dzisiaj tj. w poniedziałek 5 maja 2014 roku o godzinie 10:00 na stronie http://galeria.skytower.pl/run.htmlOrganizator przewidział dla uczestników 500 miejsc startowych, opłata za udział w biegu wynosi natomiast 30 złotych przy zapisach internetowych i 50 zł przy zapisach w Biurze Zawodów w dniu 31 maja 2014 r.Zwycięzcy pierwszego biegu SKY TOWER RUN otrzymają bony pieniężne do realizacji w GH Sky Tower oraz trofea, ponadto każdy zawodnik, który przekroczy linię mety dostanie pamiątkowy medal.