DODAJ

Synergy Business Park jednak powstanie? Tak ma wyglądać [WIZUALIZACJA]

Biura / Wrocław
Synergy Business Park jednak
Tomasz Matejuk
2016-12-07 14:00:57
Zapowiadana od lat budowa Synergy Business Park ma szansę wreszcie wystartować.  Projekt jest przygotowany do realizacji – mówią przedstawiciele inwestora.

Pierwsze zapowiedzi inwestycji biurowej Ghelamco na trzyhektarowej działce między ulicą Horbaczewskiego i Na Ostatnim Groszu pojawiły się na początku 2008 roku. 

Mówiło się wtedy, że Wrocław Business Park (taką nazwę nosiła wówczas inwestycja) zostanie wybudowany w kilku fazach, a całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie 75 tys. metrów kwadratowych.

Budowa miała ruszyć już w połowie 2008 roku, ale kryzys gospodarczy pokrzyżował plany inwestorowi i do dziś całe przedsięwzięcie nie wystartowało. 

fot. worldinmyeyes


Przedstawiciele Ghelamco zapewniają jednak, że nie zrezygnowali z tego przedsięwzięcia.

Inwestycja będzie realizowana zgodnie ze strategią Ghelamco. Oznacza to, że na obecnym etapie projekt jest przygotowany do realizacji. W chwili, gdy podpiszemy umowę najmu rozpocznie się budowa – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Radosław Górecki z Ghelamco Poland.

Zmienił się nieco projekt tego obiektu.

 Synergy Business Park, zaprojektowany jako czternastokondygnacyjny biurowiec klasy A zostanie dostosowany do wymagań najemców, ze szczególnym uwzględnieniem jak najlepszego wykorzystania powierzchni. Docelowo budynek będzie posiadać 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu  czytamy na stronie inwestora.

Obok miała być Idylla

fot. aga super dziewczyna


O planach budowy nowej galerii handlowej obok Astry, między ulicami Horbaczewskiego a Na Ostatnim Groszu, też słyszy się już od dawna, a dokładnie od momentu, gdy w 2006 roku w tamtym miejscu zlikwidowano targowisko. Idylla Wrocławska miała już dwie koncepcje – wielkiego kompleksu handlowego z butikami, hotelem i biurami oraz nieco mniejszej galerii handlowej. 

Inwestycja jednak do tej pory nie wystartowała i wszystko wskazuje na to, że nigdy nie ruszy. Część tego terenu firma Mayland Real Estate już sprzedała Echo Investment, które buduje tam biurowiec West Link

mat. inwestora


Na razie nie wiadomo, co stanie się z pozostałą częścią działki. Przedstawiciele firmy Mayland nie odpowiedzieli na nasze pytania na ten temat.