DODAJ

Synexus i Prudential wynajmują powierzchnię w Sky Tower i Beta Centre we Wrocławiu

Mieszkania i domy / Wrocław
Synexus i Prudential wynajmują
Kajtman
2013-05-20 14:37:38

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w dwóch transakcjach najmu we Wrocławiu. Grupa finansowa Prudential zajmie 363 mkw. powierzchni usługowej na parterze budynku Beta Centre. Centrum medyczne Synexus Polska z kolei wynajęło 326 mkw. powierzchni biurowej w Sky Tower.


 


Prudential, który wznawia działalność w Polsce po ponad 70 latach, jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Jest częścią brytyjskiej spółki The Prudential Assurance Company Limited z siedzibą w Londynie. Głównym celem biznesowym firmy w naszym kraju jest osiągnięcie pozycji jednej z trzech największych firm ubezpieczeniowych w Polsce w przeciągu 10 lat. Wrocław jest jednym z 10 miast, w których Prudential chce otworzyć oddział w tym roku.


 


Beta Centre mieści się przy ulicy Legnickiej 21A w centrum Wrocławia, przy głównej trasie wylotowej w kierunku lotniska. Budynek łączy funkcje biurową i mieszkaniową. Obiekt został oddany do użytku w ubiegłym roku. Beta Centre należy do firmy TAL&Co Management Brunengraber.


 


Synexus to międzynarodowa sieć ośrodków dedykowanych badaniom klinicznym obecna w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Bułgarii, Węgrzech, Ukrainie oraz w RPA. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2003 r. Obecnie posiada siedziby w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Warszawie, Katowicach i Gdyni. We Wrocławiu znajduje się regionalna centrala Synexus na Europę Środkowo-Wschodnią.


 


Sky Tower to nowoczesny kompleks dysponujący powierzchniami mieszkaniowymi, biurowymi, handlowo-usługowymi i rekreacyjnymi. Całkowita wysokość wieżowca wynosi 212 m (50 pięter plus parter). Część biurowa została oddana do użytku w marcu 2013 r. Kompleks jest zlokalizowany przy głównej trasie łączącej śródmieście z autostradą A4. Sky Tower to najnowszy projekt spółki LC Corp Sky Tower sp. z o.o.