DODAJ

Szykują się do budowy nowego biurowca przy Fabrycznej. Działka zmieniła właściciela

Biura / Wrocław
Szykują się do budowy
Tomasz Matejuk
2017-01-12 14:40:52
Trwają przygotowania do budowy nowego biurowca przy ulicy Fabrycznej 6-8. Pierwotnie w tym miejscu Vantage Development miał postawić kompleks Gamma Office, ale deweloper zdecydował się na sprzedaż działki.

Pod koniec grudnia zeszłego roku prezydent Wrocławia wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku usługowego o funkcji biurowej z wielokondygnacyjnym garażem, wraz z drogami wewnętrznymi, parkingami oraz niezbędną infrastrukturą techniczną przy ulicy Fabrycznej.

Obiekt powstanie na działkach nr 4/1, 4/4, 4/7, 4/5, 5/4, 5/6.

fot. Tomasz Matejuk


Miało być Gamma Office

W tym miejscu pierwotnie miał powstać biurowiec Gamma Office. Inwestor  Vantage Development – rozpatrywał różne koncepcje zagospodarowania tej działki. 

W grę wchodziła m.in. budowa ponad 100-metrowego wieżowca (był to wspólny projekt konkursowy, autorstwa pracowni architektonicznych APA Markowski i Projektor). Ostatecznie zdecydowano się jednak na projekt niższego kompleksu biurowego. 

 Gamma Office to projekt wysokiej klasy budynku biurowo-usługowo-konferencyjnego, który planowany jest przy ulicy Fabrycznej 6-8 we Wrocławiu, w najdynamiczniej rozwijającej się biznesowo dzielnicy miasta. Plany budowy zakładają realizację obiektu w terminie sześciu kwartałów. Projekt ma pozwolenie na budowę, a jego realizacja będzie kontynuowana przy sprzyjających warunkach rynkowych – zapowiadał inwestor w marcu 2015 roku.

Ostatecznie jednak Vantage Development zdecydował się na sprzedaż tego terenu. W sierpniu zeszłego roku deweloper zawarł przedwstępną umowę sprzedaży tej działki, a cenę transakcji ustalono na 10,8 mln złotych.

W listopadzie VD poinformował, że finalizacja transakcji sprzedaży przedłuży się do 31 marca 2017 rokuPrzedstawiciele Vantage Development nie zdradzają na razie, kim jest nabywca.

Vantage stawia na Promenady Business Park

Jeśli chodzi o inwestycje biurowe, Vantage Development skupia się aktualnie na kompleksie Promenady Business Park, który powstaje w ramach potężnego przedsięwzięcia mieszkaniowo-komercyjnego Promenady Wrocławskie.

Vantage Development


Pierwszym obiektem, który powstał w ramach Promenady Business Park był biurowiec Promenady Epsilon, który na swoją siedzibę wybrały takie firmy jak Quatar Airways, Impel czy Sinohydro. W drugim biurowcu – Promenady Zita swoją siedzibę znalazły takie firmy jak: Impel Security Polska, Impel Cleaning, OPM Facility and Services Management oraz lider z branży ciepłowniczej.

W planach są jeszcze biurowce Omega, Sigma i Kappa.