DODAJ

Teren obok Gądowianki znów pójdzie pod młotek. Stanie tam biurowiec?

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-05-22 11:46:31
Wkrótce na sprzedaż trafi teren przy zbiegu ulicy Strzegomskiej i Klecińskiej na Muchoborze Małym, tuż przy estakadzie Gądowianka. Cena wywoławcza to ponad 5 mln złotych.

Powierzchnia tego gruntu, który urzędnicy promowali w trakcie ostatnich targów nieruchomości w Cannes, to 11 211 metrów kwadratowych. Mogą tam powstać biura, a także pracownie artystyczne, obiekty kongresowe, handel detaliczny małopowierzchniowy czy gastronomia.

Cenę wywoławczą ustalono na 5,2 mln złotych. Nie ogłoszono jeszcze przetargu – na razie teren pojawił się w wykazie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

UM Wrocławia


Kolejna próba sprzedaży

Kilka lat temu miasto już próbowało sprzedać ten teren. Przetarg w grudniu 2013 roku, z ceną wywoławczą 2,9 mln złotych, nie przyniósł jednak rezultatu.

Kolejny, z ceną na poziomie 2 mln 610 tys. złotych, miał się odbyć w kwietniu 2014 r. Został jednak odwołany.

 Powodem odwołania przetargu jest konieczność przeanalizowania rozwiązań komunikacyjnych w związku z przebudową dróg w rejonie obwodnicy śródmiejskiej, ul. Nowodworskiej i ul. Strzegomskiej – tłumaczyli wówczas urzędnicy.

UM Wrocławia


Chodziło wtedy o planowaną trasę metrobusu, który miał jeździć w Nowego Dworu do centrum. Potem koncepcja się zmieniła i zdecydowano, że powstanie tam trasa tramwajowa. Niedawno ruszyły konsultacje społeczne w sprawie tej inwestycji.