DODAJ

Tuż obok Wroclavii stanie mikroapartamentowiec. Tak będzie wyglądać Starter III [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Źródło: starter.net.pl
Tomasz Matejuk
2017-05-17 11:21:27

Starter III, czyli kolejny budynek z mikroapartamentami, powstanie przy ulicy Borowskiej, tuż obok galerii handlowej Wroclavia. Inwestor szykuje się już do rozpoczęcia budowy.

Jesienią zeszłego roku donosiliśmy, że działkę pomiędzy ulicą Dyrekcyjną, Borowską i Glinianą za 5,9 mln złotych wylicytowała spółka Dolnośląskie Inwestycje Mikroapartamenty.

To ten sam inwestor, który przy Wybrzeżu Pasteura przebudował dawny Hotel Asystenta na mikroapartamenty Starter, a tuż obok postawił zupełnie nowy budynek, też z niewielkimi kawalerkami.

 Na działce przy ulicy Borowskiej będziemy realizować kolejny etap naszego projektu Starter. Powstaną tam mikropartamenty – tłumaczył nam w zeszłym roku Dariusz Wilczewski, prezes spółki Dolnośląskie Inwestycje.

mat. inwestora

Inwestor właśnie złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku hotelowego z usługami w parterze i wielostanowiskowym garażem podziemnym przy ulicy Borowskiej 6-12A

Za projekt inwestycji, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich Starterów, odpowiada biuro architektoniczne AP Szczepaniak. W Starterze III powstanie 255 mikroapartamentów – lokale już trafiły do sprzedaży.

Z rozpoczęciem budowy inwestor będzie musiał jednak jeszcze chwilę zaczekać, bo na działce wciąż znajduje się zaplecze budowy galerii handlowej Wroclavia, która powstaje w miejscu dworca PKS. Starter III ma być gotowy w IV kwartale 2019 roku.

Teren, na którym stanie Starter III 
przylega do dawnego budynku szpitala, w którym powstało centrum seniora Angel Care.